Yükleniyor...

Alameda Research’ün, FTX’te Listelenecek Token’ları Önceden Satın Aldığı İddia Edildi

FTX'in kardeş şirketi olarak bilinen Alameda Research'ün, token'ları FTX''te listelenmeden önce satın aldığı iddia edildi.

alameda 1

FTX’in kardeş şirketi olarak bilinen Alameda Research’ün, token’ları FTX”te listelenmeden önce satın aldığı iddia edildi.

Analitik firması Argus’un analizine göre firma, listelenmeden önce belirli token’ları yüklü miktarda satın aldı.

Alameda Research İddiaları Büyüyor

Verilere göre şirket, 2021 yılının başından 2022 Mart ayına kadar borsanın listeleyeceği token’ları önceden satın aldı. Ayrılan bütçenin yaklaşık 60 milyon dolar olduğu ifade edildi.

Alameda’nın Argus tarafından listelenen token’ları satıp satmadığı veya ne zaman sattığı belli değil. Firma, belirlenen süre zarfında FTX’in Ethereum tabanlı yaklaşık 60 token’ı listelediğini belirtti.

Token listeleme işlemleri, token’lara likidite ve meşruiyet damgası eklerken, genellikle varlığın fiyatında da önemli bir artışa neden olur. Token’ların borsalarda listeleneceğini bilip önceden satın almak, satın alan kişilere ve kurumlara büyük kar elde ettirme potansiyeline sahiptir.

Argus’un kurucu ortağı Omar Amjad şunları söyledi:

“Gördüğümüz şey, neredeyse her zaman, önceki aylarda almadıkları kadar token satın almaları. Piyasalarda daha önce almamış oldukları bir şeyi almaları gerektiğini söyleyen bir şey olduğu çok açık”

Alameda ve FTX sözcüleri, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Regülatörler, FTX ile Alameda Research arasındaki ilişkiyi inceleme altına almış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner