Yükleniyor...

Alım Satım Tavsiye Edilmiyor! Bitcoin (BTC) Trader’ları ve Yatırımcıları Ne Yapabilir?

Bir kripto para analist ve trader’ı tarafından Bitcoin volatilitesine dikkat çeken bir paylaşım yapıldı.

Alım Satım Tavsiye Edilmiyor Bitcoin BTC Trader’ları ve Yatırımcıları Ne Yapabilir1

Bir kripto para analist ve trader’ı tarafından Bitcoin volatilitesine dikkat çeken bir paylaşım yapıldı. Analist, üç günlük Bitcoin tarihsel volatilite endeksinin (BitMEX piyasa verilerine göre) 2019 Mart / Nisan ayından bu yana görülmeyen en düşük seviyede olduğunu söyledi.

Benzer bir durum Bitcoin’in, 1 Nisan’da bir günde %25 yükselmeden önce Aralık 2018’den 31 Mart 2019’a kadar sıkı bir konsolidasyon aşamasında olduğunda görülmüştü.

BTC durgunlaşırken, yatırımcılar Bitcoin nihayet hareket ettiğinde kâr etmek için long ve short pozisyonlar oluşturmaya çalışıyorlar. Ancak analist böyle bir zamanda pozisyon almanın hiç iyi bir fikir olmadığını söyledi.

“Bazen, Hiçbir Pozisyon En İyi Pozisyondur”

Bitcoin’in bu konsolidasyondan aşamasından nasıl çıkacağı şu an tam bir muammadır. Analistten analiste ve grafikten grafiğe şu anda sayısız karışık sinyal bulunuyor. Trader, konsolidasyon aşaması ile alakalı şunları söyledi:

“Kimse bu aşamanın nasıl biteceğini bilmiyor, sadece tahmin ediyor, bazen hiçbir pozisyon en iyi pozisyondur.”

Sektördeki diğer pek çok analistte benzer yorumlarda bulundu. Başka bir trader, Bitcoin 8.900 dolar ila 9.900 dolar arasındaki mevcut aralıktan çıkana kadar BTC ile işlem yapmayacağını söyledi.

Bitcoin (BTC) Trader’ları ve Yatırımcıları Ne Yapabilir?

Bitcoin madencilik şirketi Blockware Mining’in CEO’su Matt D’Souza’ya göre, “birikim” BTC yatırımcılarının aldığı pozisyon olmalı. Daha önce D’Souza şunları söylemişti:

“Bitcoin ne zaman yükselecek” DM’leri almaya devam ediyorum. Hiç kimse bir tarih bilmiyor ve buna odaklanmamalı. Bitcoin’i, 18-36 ay içinde 20.000 dolar, 50.000 dolar veya 100.000 dolara ulaştırabilecek bir piyasa döngüsü bulunuyor. BTC’in 8.500 dolar ile 9.300 dolar arasında olmasının bizim bakış açımızla 0 ilgisi var. ”

Verilerde yatırımcıların bunu yaptığını göstermektedir. Blockchain analitik firması Glassnode CTO’su Rafael Schutlze-Kraft, 26 Haziran’da aşağıdaki bilgileri paylaştı:

“HODLer” adresleri olarak kabul edilen Bitcoin adreslerinin 2020’nin başından bu yana yüz binlerce BTC eklediğini görüyoruz. Aslında, HODLer’lar 2020’de günlerin %90’ından fazlasında birikim yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner