Yükleniyor...

Altcoin Piyasasında Mahvolmamak İçin Neler Yapılmalı?

Coin Bureau, 100 kat kazanç sağlama potansiyeline sahip altcoin'leri avlama yöntemini ve piyasada mahvolmaktan kaçınmak için attığı adımları açıkladı.

altcoin

Coin Bureau, 100 kat kazanç sağlama potansiyeline sahip altcoin’leri avlama yöntemini ve piyasada mahvolmaktan kaçınmak için attığı adımları açıkladı.

Analist, 425.000 YouTube abonesine, sermayelerini korumanın bir yolunun coin ile token arasındaki temel farkı belirlemek olduğunu söyledi:

“Kripto paralar, bildiğimiz paralar gibi işlem görüyor. Token’lar ise ayrı bir hikâye. Çoğu token’ı şirketlerdeki hisselere benzetebiliriz. ABD Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) gibi denetleyiciler, menkul kıymetlerde işlem yapılması için çok fazla evrak istiyor.

Hayal edebileceğiniz gibi, çoğu kripto para projesi evrakları doldurmadığı için ağır para cezalarına maruz kaldı. Eğer sağlam bir kripto para bulduysanız ve denetleyiciler tarafından menkul kıymet olarak görünüyorsa iki defa düşünmenizi öneririm.”

Coin Bureau ayrıca, trader’ların fiyat düşüşlerinin kurbanı olmaktan kaçınmak için kripto paranın dağıtım ve tahsis yöntemlerine dikkat etmelerini öneriyor: “Adil bir başlangıç, küçük bir insan topluluğunun toplu olarak bir kripto para veya token madenciliği yapmaya başlamasıdır. Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOGE), adil olarak başlatılan kripto para birimlerine örnektir. Adil lansman kriptoları için kripto para veya token tahsisi yoktur… Bir ön madencilik, projenin arkasındaki ekibin ağı halka açmadan önce kripto paraların veya token’ların bir kısmını veya tamamını basmasıdır. Ekibe ve risk sermayesi firmaları gibi özel yatırımcılara tahsis edilecek token’ların sadece küçük bir yüzdesi ortalama halka satılıyor.”

Trader, kripto paraların eşit olmayan dağılımının bir risk faktörü olduğunu, çünkü büyük kripto para sahiplerinin (balinalar) bir anda piyasayı çökertebileceğini söylüyor. Ayrıca yatırımcılara, makul göründüklerinden emin olmak için bir kripto paranın piyasa değerini ve yetkilendirme durumlarını kontrol etmelerini öneriyor.

Coin Bureau, yatırımcıların bir kripto paranın stake etme ve faydasına dikkat edilmesi gerektiğini de ekliyor. Staking’in bir kripto para birimi fiyatı üzerindeki etkisini göstermek için örnek olarak ETH 2.0 ve Polkadot (DOT) kullanıyor:

“Ethereum (ETH) 2.0 durumunda, stake ettirilen Ethereum’lar 2022’den önce piyasaya sürülemeyecek. Eğer Ethereum’un değeri patlarsa, stake ettirilen Etherler borsalara sürülmeyecek. Bu da sirkülasyonu sınırlayıp Ethereum’un fiyatını yükseltir. Etki Polkadot gibi kripto paralarda çok daha büyük. Özellikle Polkadot token’larının %60’ının stake ettirildiğini ve 28 gün boyunca çekilemediğini hesaba katarsak, etkisi çok daha fazla.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x