Altcoin'ler için Büyük Yükselişler Kapıda mı? • Coinkolik
Yükleniyor...

Altcoin’ler için Büyük Yükselişler Kapıda mı?

Bitcoin'in (BTC) 29.

altcoin

Bitcoin’in (BTC) 29.000 doları aşmasına rağmen beklenen performansı göstermeyen altcoin’ler, ne zaman harekete başlayabilir?

En son 8 Mayıs’ta 29.000 dolarda fiyatlayan BTC, ETF başvurularının desteğiyle yeniden bu seviyelere geldi. Fakat fiyatın artışı, BTC Dominansıyla doğru orantılı hareket etti. Yüzde 51’e ulaşan BTC Dominansı, son iki yılın en yüksek değerine gelerek altcoin’leri baskıladı. SEC’in bazı altcoin’leri menkul kıymet belirlemesi ve altcoin satışı yapan şirketlerden dolayı BTC’ye akın eden kripto yatırımcısı, sahalara geri dönebilecek mi?

Altcoin’lere Para Geçişi: Bitcoin (BTC) Dominansının Gevşemesi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

24.800 dolardan 29.000 dolara ulaşan BTC, yalnızca 6 gün içinde yüzde 18 arttı. Fakat birçok yatırımcı kitlesi, bu artışın altcoin’leri neden bu kadar az etkilediğini tartışıyor. Bunun için BTC Dominansını incelediğimizde, yüzde 51 seviyesine dayandığını görüyoruz. Yani kripto pazarındaki paranın yüzde 51’i BTC’de tutuluyor.

BTC her ne kadar artış gösterse de bu durumunu dominans ile doğru ortantılı yürütmesinden kaynaklı altcoin’lerde istenilen yükselişler gözlemlenmiyor. Altcoin’lere para geçişlerinin olması ve dışarıdan yatırımcı kitlesi çekebilmek adına BTC Dominansının sırasıyla 50,55 – 50,05 – 49,60 ve 48,99 seviyelerine düşüşü takip edilebilir.

Ekran Resmi 2023 06 21 11.02.50

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x