WisdomTree, Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı • Coinkolik
Yükleniyor...

WisdomTree, Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı

WisdomTree, BlackRock'un ardından Bitcoin ETF başvurusunda bulundu.

avrupanin ilk spot bitcoin etfine onay geldi

WisdomTree, BlackRock’un ardından Bitcoin ETF başvurusunda bulundu.

Önde gelen yatırım fonlarından olan WisdomTree, BlackRock’ın ardından Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. Bununla birlikte yatırım fonu kripto topluluğundan olumlu tepki aldı.

WisdomTree, BlackRock’ın Başvurusunun Ardından Bitcoin ETF Başvurusunda Bulundu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Önde gelen bir borsa yatırım fonu (ETF) sağlayıcısı olan WisdomTree, Cboe BZX Borsası’nda listelenmek üzere WisdomTree Bitcoin Trust’ın piyasaya çıkması için başvuruda bulundu. Bu başvuru, BlackRock’ın yakın zamanda spot Bitcoin ETF’si için bir başvuru yapmasının ardından geldi.

btc

WisdomTree, başvurusunda, ETF’nin yatırım hedeflerini, Bitcoin fiyatına maruz kalma konusundaki stratejilerini ve operasyonel masraflarını ve yükümlülüklerini detaylandırdı. WisdomTree, günlük olarak hisse senetlerini değerlendirmeyi amaçlıyor ve bunun için büyük Bitcoin spot borsalarından gelen ticaret akışını takip edecek olan CF Bitcoin US Settlement Price’ı kullanacak.

WisdomTree’nin yaklaşımı, Yetkili Katılımcılar arasında “ayni” işlemler yürütülmesini içeriyor. Bununla birlikte Bitcoin’i Trust’ın sorumlusu US Bank, National Association’a teslim etmelerini veya teslimini kolaylaştırmalarını sağlıyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), daha önce spot Bitcoin ETF’leri için yapılan başvuruları reddederken, Bitcoin vadeli ETF’lerini onaylamıştı. BlackRock ve WisdomTree tarafından yapılan başvurular, yatırımcılara düzenlenmiş seçenekler aracılığıyla Bitcoin piyasasına katılma imkanı sunarak, endüstrinin, Bitcoin kullanımını kolaylaştırmayı umuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x