Yükleniyor...

Amazon, Lojistik Hızını Artırmak İçin Yapay Zekaya Odaklanıyor

Amazon, ürün ve müşteri arasındaki mesafeyi en aza indirmek için yapay zeka (AI) teknolojisini kullandığını duyurdu.

amazon nft pazaryeri

Amazon, ürün ve müşteri arasındaki mesafeyi en aza indirmek için yapay zeka (AI) teknolojisini kullandığını duyurdu. 

Amazon’un Kuzey Amerika ve Avrupa Operasyon Hizmetleri Başkan Yardımcısı Stefano Perego, CNBC’ye verdiği demeçte konu ile ilgili bilgiler verdi. Perego, yapay zekanın Amazon’un operasyonlarının çeşitli yönlerinde rol oynadığını söyledi. Perego, bu teknolojinin hava durumu gibi değişkenleri dikkate alarak rotaların haritalanması ve planlanması gibi konularda destek sağladığını belirtti. 

Yapay Zeka, Amazon’un Hedeflerine Ulaşmasına Yardımcı Oluyor

Başkan yardımcısı, müşterilerin Amazon’da ürün ararken doğru ürünü bulmalarına yardımcı olmak için de yapay zeka teknolojisini kullandıklarını söyledi. 

Perego, hizmet maliyetini düşürmek için önemli olduğunu düşündükleri bir diğer alanın ise ürün yerleştirme olduğunu açıkladı. Perego yaptığı açıklamada: “Müşterilerimize sunduğumuz geniş ürün yelpazesine aşina olduğunuza eminim. Ürünlerin nereye yetleştirileceğine karar verme sorununun ne kadar karmaşık olduğunu bir düşünün, bunu müşterilere ulaştırma mesafesini azaltacak ve teslimat hızını artıracak şekilde yerleştirmek” ifadelerini kullandı. 

Amazon, ürünleri uzak bölgeler yerine yakındaki depolardan müşterilere ulaştırmayı hedefleyen bölgeselleştirme girişimine öncelik veriyor. 

AI teknolojisi, Amazon’un bu hedefine ulaşmasında önemli rol oynuyor. Perego’ya göre şirketin bu konuda çabaları başarılı oldu ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteri siparişlerinin yüzde 74’ünden fazlası yakın dağıtım merkezlerinden karşılanıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner