Yükleniyor...

Fidelity’den Timmer Bitcoin’i Ucuz Buluyor

Fidelity Investments küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin'in mevcut seviyelerde "ucuz" olduğunu iddia ediyor.

Fidelityden Timmer Bitcoini Ucuz Buluyor

Fidelity Investments küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin‘in mevcut seviyelerde “ucuz” olduğunu iddia ediyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’in fiyatının şu anda 2014 seviyesinde olduğuna da dikkat çekiyor.

Jurrien Timmer: Bitcoin Fiyatını Uzun Dönem Yatırımcıları Belirliyor

Fidelity Investments analisti Jurrien Timmer‘a göre, son zamanlarda meydana gelen satış, uzun bir süreden sonraki en büyük aşırı satım durumunu karşımıza çıkardığını söylüyor. Analist, son Bitcoin toparlanmasının esas olarak kripto para piyasasına kısa süreli giren kullanıcılar yerine uzun vadeli yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini de belirtti. En az on yıl boyunca satılmadan tutulan Bitcoin’in pazar payı bugünlerde yüzde 13’e yükseldi. Boğaların tekrar tekrar 24.000 doların üzerine çıkamamasının ardından Bitcoin şu anda 23.500 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Şubat ayında Timmer, Bitcoin‘in benimsenme hızını, büyümesi 90’ların ortasından bu yana klasik bir S eğrisi modelini izleyen teknoloji devi Apple‘ınkiyle kıyasladı. Fidelity, internet benimseme eğrisini yansıtan bir S eğrisi de sundu. Böyle bir senaryoda, şirket Bitcoin fiyatının 144.000 dolara ulaşacağını ön görüyor.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner