Yükleniyor...

FTX CEO’su, Alameda Üzerinden SBF ve Yardımcılarını Hedef Aldı

FTX CEO'su, Kongre duruşmasında yaptığı açıklamada, Sam Bankman-Fried ve üst düzey yardımcılarının FTX ve Alameda Research üzerinde "serbest dizginlere" sahip olduğunu söyledi.

ftx ceosu 4

FTX CEO’su, Kongre duruşmasında yaptığı açıklamada, Sam Bankman-Fried ve üst düzey yardımcılarının FTX ve Alameda Research üzerinde “serbest dizginlere” sahip olduğunu söyledi.

FTX’in çöküşü ve bunun kripto para sektörü üzerindeki etkisi hususunda Meclis Mali Hizmetler Komitesi önünde ifade veren John Ray, FTX ve Alameda Research arasında hiçbir ayrım olmadığını ifade etti.

FTX CEO’su SBF ile İlgili Konuştu

SBF, geçtiğimiz gün Bahamalar’da tutuklandı. Bir dönem 32 milyar dolar değerinde olan FTX, geçtiğimiz ay çöktü ve SBF istifa ettiğini açıkladı. CEO’luk görevini devralan Ray, FTX’in durumunun kariyerinde gördüğü en kötü durum olduğunu dile getirdi. Ek olarak şirketin mali işlemlerini (kaydettilerse) muhasebe yazılımı Quickbooks aracılığıyla yürüttüğünü söyledi.

Bunu “kağıtsız iflas” olarak tanımlayan Ray, “Belge eksikliği açısından gerçekten eşi görülmemiş bir durum” dedi.

SBF bugün, ABD Adalet Bakanlığı, SEC ve CFTC’den gelen cezai ve hukuki şikayetlerle sarsıldı. SBF, Alameda’nın FTX müşteri fonlarına özel erişim elde etmesini sağlamakla ve yatırımcıları dolandırmakla suçlanıyor.

Cumhuriyetçi Temsilci Patrick McHenry, SBF’nin tutuklanmasını güzel bir haber olarak nitelendirdi. Ancak bunun FTX’te neyin yanlış gittiğinin anlaşılmasını sağlamadığını ve bu sebeple SBF’nin ifadelerini duymak istediğini dile getirdi.

“Yalanlarını burada, yemin altında kayda geçirmeyi dört gözle bekliyorum”

Komite Başkanı Maxine Waters, “Bu komite, FTX’in çöküşünün ardındaki tüm gerçeği ortaya çıkarana kadar durmayacak” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x