Yükleniyor...

FTX CEO’sunun Beyaz Saray Ziyareti Ortaya Çıktı

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried ve FTX'in düzenleyici ekibinin Mayıs ayında Beyaz Saray ziyareti gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

FTX CEOsunun Beyaz Saray Ziyareti Ortaya Cikti

FTX CEO‘su Sam Bankman-Fried ve FTX’in düzenleyici ekibinin Mayıs ayında Beyaz Saray ziyareti gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Sam Bankman-Fried ve FTX düzenleyici ekibinin Beyaz Saray ziyareti, Amerika’da kripto para piyasasından hangi kurumun sorumlu olması gerektiğinin tartışıldığı dönemde yaşanması dikkat çekiyor.

FTX Ekibinin Beyaz Saray Ziyareti Tartışmaların Ortasında Gerçekleşti

Amerika’da birincil kripto federal düzenleyicisi olarak Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu‘nun (CFTC) mu yoksa Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) mu görev üstlenmesi gerektiği tartışılırken bu ziyaret gerçekleştirildi.

Yeni yayınlanan ziyaretçi günlükleri, Bankman-Fried, FTX’in hükümet ilişkileri ve politikası direktörü Eloria Katz ve şu anda FTX’in politika başkanı olan eski bir CFTC komiseri Mark Wetjen’in politika danışmanıyla görüşmek üzere Mayıs ayı ortasında Beyaz Saray’ı ziyaret ettiğini gösteriyor. Kayıtlar, toplantıların ne hakkında olduğunu detaylandırmadı.

ftx 1

FTX’in şu anda CFTC’den önce, kriptoyla ilgili belirli işlemleri doğrudan yapmasına izin verilmesi gerektiğini savunan bir teklifi var.

12 Mayıs’ta gerçekleşen duruşmada Kongre önünde ifade veren Sam Bankman-Fried, FTX’in dijital varlıkların ötesine geçme planı olmadığını defalarca vurguladı. FTX’in CFTC’ye sunduğu teklife ilişkin bir kararın ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner