Yükleniyor...

Glassnode Verilerine Göre Kısa Vadeli Yatırımcılar Bitcoin’lerini (BTC) Satıyor

Bir rapora göre kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin ellerindeki BTC'leri satmaya devam etmesi nedeniyle Bitcoin 1000 dolar daha kaybetti.

bitcoin satmaya devam eiyor

Bir rapora göre kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin ellerindeki BTC’leri satmaya devam etmesi nedeniyle Bitcoin 1000 dolar daha kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Glassnode tarafından sağlanan son veriler, Bitcoin kısa vadeli sahiplerinin son iki hafta içinde BTC’lerini zararına sattığını gösteriyor. Glassnode grafiğindeki STH-SOPR göstergesi birin altına düştü. Bu metrik, 155 günden daha erken harcanan bakiyelerle ilgilenir, dolayısıyla bu, kısa vadeli yatırımcıların eylemlerindeki kalıpları analiz etmek için geçerli bir göstergedir.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 58.770 dolar bölgesinden aşağıya inmeye başladığından bu yana düşüşünü sürdürüyor. 21 Mayıs’ta BTC, 40.000 doların üzerinde bir düzeltme girişiminde başarısız oldu ve bu psikolojik destek seviyesinin altına gitmesine neden oldu. Kripto para birimi 23 Mayıs’ta 32.830 dolara düştü ve yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre 36.240 dolardan el değiştiriyordu.

Kısa vadeli satışlar devam ederken, Bitcoin bugün erken saatlerde 1.000 dolar kaybetti ve 37.415 dolar seviyesinden aşağıya düştü. Fakat yeniden bir toparlanma yaşadı.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
METİN ATİLLA
METİN ATİLLA
1 yıl önce

02 Haziran 2021 tarihinden itibaren Kripto Paralar için yapılmış olan yorumları normal bir vatandaş gözü ile incelediğimizde neler görünüyor? Bir bakalım. Daha önce 7 gün ile 1 aylık süreçte Dünyadaki açıklamalar, spekülasyonlar, provake yorumlar ile gördük. Kripto paralar çakıldı. Aslında bu kripto paraların dünyada her türlü ortamda paranın yerini alabilecek sağlam bir araç olduğunda söz ediliyordu. Ama ne oldu da böyle oldu. Aslında Kripto Para Borsası yavaş yavaş devreye girdi. Dünyada her ülkenin borsası var. Gece yatarsınız, gündüz kalktığınızda bir bakarsınız borsa çökmüş. Hiçbir şey alamaz, hiçbir hak arayamazsınız. Bu soygunun hukuki kılıf sokulmuş şeklidir. İşte şimdi KRİPTO PARALAR için aynısı yavaş yavaş geliyor. Bir süredir yükseliş gibi görünse de aslında Mart 2021 tarihindeki gözde süreçler bitti. Bunu görememek, öngörüsüz olmaktan ve hesap yapmayı bilmemekten öteye gitmez. Özellikle Haziran ayında yükselişe geçeceği söylenen Kripto Paralar için videolar yapılıyor, bazı sitelerde dünyadaki “ÜNLÜ” zengin ve iş insanlarının yorumlarına yer veriliyor. Ama sözler hep boş kalıyor. Burada insanın aklına Kripto Paraların çökmesine neden olan ilk açıklamalardan en tehlikelisi akla geliyor. Acaba KARA PARA AKLAMA SÜRECİ bitti de mi zaten değersiz olanlar şimdi dibe doğru gidiyor. İşte bir süre yükseldi gibi görünen Kripto Paraların 08 Haziran 2021 tarihi ile acınacak hali.

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x