Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Goldman Sachs Eski CEO'su Bitcoin'e İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Goldman Sachs Eski CEO’su Bitcoin’e İlişkin Açıklamalarda Bulundu

ABONE OL:google-news

ABD merkezli çok uluslu yatırım bankası Goldman Sachs’ın eski CEO’su Lloyd Blankfein, Bitcoin’e yönelik bir takım açıklamalarda bulundu. CNBC’nin Squawk Box programına konuk olan Lloyd Blankfein Bitcoin’in faydalı olabileceğini kaydetti.

Bitcoin’in işe yarayabileceğini düşünen Lloyd Blankfein, buna rağmen Bitcoin’in geleceği konusunda oldukça şüpheci. Zira Lloyd Blankfein‘a göre yaklaşmakta olan yasal düzenlemeler Bitcoin’e zarar verebilir. Lloyd Blankfein Squawk Box programında şunları kaydetti:

Ben bir finansal regülatör olsaydım Bitcoin’in yükselişi karşısında strese kapılırdım. Bununla başa çıkmak için kendimi silahlandırırdım.

Bitcoin Ne Bir Değer Saklama Aracı Ne de Bir Değişim Aracı

66 yaşındaki milyarder isim Lloyd Blankfein, Bitcoin’i bir değer saklama aracı olarak görmüyor. Ray Dalio‘nun anlatısına destek veren Lloyd Blankfein, depolama ve volatilite konusundaki sorunları nedeniyle Bitcoin‘i bir değişim aracı olarak görmediğini belirtti.

Öte yandan Lloyd Blankfein, finansal düzenleyicilerin Bitcoin’i kontrol altına alınması durumunda ise bunun BTC’nin varoluş amacına aykırı olacağına inanıyor.

2017 yılında Goldman Sachs CEO’su iken Bloomberg’e verdiği bir röportaja atıfta bulunan Blankfein, o dönem Bitcoin konusunda rahat olmadığını ancak yine de bu fikre açık olduğunu belirtti. Lloyd Blankfein ayrıca Bitcoin’i eleştirenleri kibre kapılmamaları konusunda uyardı.

Tüm bunların yanı sıra, ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs’ın çok kısa bir süre içerisinde kripto para depolama hizmeti sunmaya başlaması bekleniyor. 

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar