Yükleniyor...

Goldman Sachs Eski CEO’su Bitcoin’e İlişkin Açıklamalarda Bulundu

ABD merkezli çok uluslu yatırım bankası Goldman Sachs'ın eski CEO'su Lloyd Blankfein, Bitcoin'e yönelik bir takım açıklamalarda bulundu.

ABD merkezli çok uluslu yatırım bankası Goldman Sachs’ın eski CEO’su Lloyd Blankfein, Bitcoin’e yönelik bir takım açıklamalarda bulundu. CNBC’nin Squawk Box programına konuk olan Lloyd Blankfein Bitcoin’in faydalı olabileceğini kaydetti.

Bitcoin’in işe yarayabileceğini düşünen Lloyd Blankfein, buna rağmen Bitcoin’in geleceği konusunda oldukça şüpheci. Zira Lloyd Blankfein‘a göre yaklaşmakta olan yasal düzenlemeler Bitcoin’e zarar verebilir. Lloyd Blankfein Squawk Box programında şunları kaydetti:

Ben bir finansal regülatör olsaydım Bitcoin’in yükselişi karşısında strese kapılırdım. Bununla başa çıkmak için kendimi silahlandırırdım.

Bitcoin Ne Bir Değer Saklama Aracı Ne de Bir Değişim Aracı

66 yaşındaki milyarder isim Lloyd Blankfein, Bitcoin’i bir değer saklama aracı olarak görmüyor. Ray Dalio‘nun anlatısına destek veren Lloyd Blankfein, depolama ve volatilite konusundaki sorunları nedeniyle Bitcoin’i bir değişim aracı olarak görmediğini belirtti.

Öte yandan Lloyd Blankfein, finansal düzenleyicilerin Bitcoin’i kontrol altına alınması durumunda ise bunun BTC’nin varoluş amacına aykırı olacağına inanıyor.

2017 yılında Goldman Sachs CEO’su iken Bloomberg’e verdiği bir röportaja atıfta bulunan Blankfein, o dönem Bitcoin konusunda rahat olmadığını ancak yine de bu fikre açık olduğunu belirtti. Lloyd Blankfein ayrıca Bitcoin’i eleştirenleri kibre kapılmamaları konusunda uyardı.

Tüm bunların yanı sıra, ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs’ın çok kısa bir süre içerisinde kripto para depolama hizmeti sunmaya başlaması bekleniyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x