Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Hava Yolu Şirketi: Biletlerin %19'u Bitcoin (BTC) ile Satın Alınıyor

Hava Yolu Şirketi: Biletlerin %19’u Bitcoin (BTC) ile Satın Alınıyor

ABONE OL:google-news

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir yol kat etti. Artık insanların pizza almak için BTC’leri kullandığı günler geride kaldı. İngiltere merkezli bir özel hava yolu şirketi olan PrivateFly, biletlerinin %19’unun Bitcoin ile satın alındığını açıkladı.

Hava yolu şirketi, yıllık gelirinin %19’unu Bitcoin ile satın alınan biletler aracılığıyla elde ediyor. Şirket, önceki dönemlerde Bitcoin ile satın almaların oldukça sınırlı olduğunu söylerken, özellikle son iki ayda daha fazla müşterinin Bitcoin’i bir ödemi yöntemi olarak tercih ettiğini belirtiyor.

Şirket, Bitcoin ile ödeme almaya 2014 yılında başladı. Şirketin bu hamlesi onu, Bitcoin ile ödeme kabul eden ilk özel hava yolu şirketlerinden biri haline getirdi.

CEO Adam Twidell, BTC ile ödeme yapan bazı müşterilerin kazançlarını realize etmek istediğini, bazılarının ise gelecekte artacağı umuduyla kripto paralarını saklamayı planladığını söyledi. Ayrıca şunları ekledi:

“Bize üye olarak Bitcoin bakiyelerini nakit paraya dönüştürebilmelerinin yanı sıra, şimdi hesap bakiyelerinin Bitcoin’de kalmasına izin veren bir üyelik programı sunuyoruz.”

Şirketin internet sitesinde yer alan bilgiye göre, müşteriler BTC’lerini Bitcoin Jet Hesabı’na yatırabiliyor. Daha sonra bilet satın almak istediklerinde ise, güncel kur üzerinden bir fiyatlandırma yapılıyor.

PrivateFly’ın yanı sıra, LOT Polish Airlines, airBaltic ve Japonya merkezli Peach Airlines da Bitcoin ile ödeme kabul ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar