Yükleniyor...

Hava Yolu Şirketi: Biletlerin %19’u Bitcoin (BTC) ile Satın Alınıyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir yol kat etti.

hava yolu sirketi biletlerin yuzde 19 u bitcoin btc ile satin aliniyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir yol kat etti. Artık insanların pizza almak için BTC’leri kullandığı günler geride kaldı. İngiltere merkezli bir özel hava yolu şirketi olan PrivateFly, biletlerinin %19’unun Bitcoin ile satın alındığını açıkladı.

Hava yolu şirketi, yıllık gelirinin %19’unu Bitcoin ile satın alınan biletler aracılığıyla elde ediyor. Şirket, önceki dönemlerde Bitcoin ile satın almaların oldukça sınırlı olduğunu söylerken, özellikle son iki ayda daha fazla müşterinin Bitcoin’i bir ödemi yöntemi olarak tercih ettiğini belirtiyor.

Şirket, Bitcoin ile ödeme almaya 2014 yılında başladı. Şirketin bu hamlesi onu, Bitcoin ile ödeme kabul eden ilk özel hava yolu şirketlerinden biri haline getirdi.

CEO Adam Twidell, BTC ile ödeme yapan bazı müşterilerin kazançlarını realize etmek istediğini, bazılarının ise gelecekte artacağı umuduyla kripto paralarını saklamayı planladığını söyledi. Ayrıca şunları ekledi:

“Bize üye olarak Bitcoin bakiyelerini nakit paraya dönüştürebilmelerinin yanı sıra, şimdi hesap bakiyelerinin Bitcoin’de kalmasına izin veren bir üyelik programı sunuyoruz.”

Şirketin internet sitesinde yer alan bilgiye göre, müşteriler BTC’lerini Bitcoin Jet Hesabı’na yatırabiliyor. Daha sonra bilet satın almak istediklerinde ise, güncel kur üzerinden bir fiyatlandırma yapılıyor.

PrivateFly’ın yanı sıra, LOT Polish Airlines, airBaltic ve Japonya merkezli Peach Airlines da Bitcoin ile ödeme kabul ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner