Hong Kong, Coinbase'i Ülkeye Davet Etti • Coinkolik
Yükleniyor...

Hong Kong, Coinbase’i Ülkeye Davet Etti

Hong Kong, kripto para birimleri konusundaki ilerici duruşuyla endüstri büyümesi için uygun bir ortamı oluşturmaya çalışıyor.

Coinbase

Hong Kong, kripto para birimleri konusundaki ilerici duruşuyla endüstri büyümesi için uygun bir ortamı oluşturmaya çalışıyor.

Hong Kong yasa koyucusu, Coinbase ve diğer kripto borsalarını bölgede faaliyet göstermeye davet ederek sektörün büyümesi için elverişli bir ortam yaratıyor. Bununla birlikte Hong Kong Yasama Konseyi üyesi Twitter üzerinden Coinbase’i ülkeye davet etti.

Hong Kong, SEC Davasında Sıkışan Coinbase’i Ülkeye Davet Etti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hong Kong, şu anda birçok ülkenin aksine düzenlemelerle birlikte kripto sektörünü destekleyici işler yapıyor. Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan, Ocak 2023’te hükümetin kripto ve fintech için güçlü bir ekosistem oluşturmaya kararlı olduğunu açıkladı. Hong Kong, kripto para endüstrisinin genişlemesini beslemek için düzenlemeler formüle ederek ve uyumluluk önlemleri uygulayarak özenle hareket etmektedir.

Bununla birlikte yasama konseyi üyesi Jhonny NG, son dönemde dava açılan Coinbase’i Hong Kong’a davet etti.

Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), perakende bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) piyasaya sürme hedefi olduğunu da açıkladı. Bu girişim, CBDC’lerin günlük işlemler için bir ödeme aracı olarak avantajlarını araştırmayı ve müşterilerin kripto para borsalarına erişimini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Yasama Konseyi üyesi Johnny Ng’nin daveti, Hong Kong’un kripto endüstrisi için dijital bir merkez olma taahhüdünü ifade etmektedir. OKX ve Huobi uyum kuruluşları da bu çabaya katılmaktadır ve şu anda Hong Kong Borsası’nda faaliyet göstermektedir.

Hong Kong’daki kripto para birimlerine yönelik olumlu yaklaşım, önde gelen uluslararası teknoloji şirketlerinin büyük ilgisini çekti. Örneğin, Ocak ayında ünlü Koreli teknoloji devi Samsung, Hong Kong Borsası’nda bir Bitcoin Vadeli İşlemler Aktif Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) tanıtımını duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x