Yükleniyor...

İngiliz Yatırım Şirketi Portföyünün Bir Kısmını Bitcoin’e Kaydırdı!

Yönetimi altında yaklaşık olarak 26 milyar dolarlık varlık bulunan İngiltere merkezli Ruffer Investment Company, Bitcoin'e yatırım yaptığını açıkladı.

ruffus bitcoin

Yönetimi altında yaklaşık olarak 26 milyar dolarlık varlık bulunan İngiltere merkezli Ruffer Investment Company, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı.

Kurumsal oyuncular Bitcoin yatırımına daha fazla ilgi göstermeye başladı. İngiltere merkezli varlık yöneticisi Ruffer’ın yüzde yüz iştiraki olan Ruffer Investment Company, 620 milyon dolarlık portföyünün en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e yüzde 2,5’lik bir tahsisat içerdiğini açıkladı. Ekonomist ve kripto para analisti Alex Krüger, bunun 15 milyon dolarlık bir satın alma anlamına geldiğini tahmin etti.

Şirket, Bitcoin hamlesini Kasım ayında yapılan bir “savunma hamlesi” olarak tanımlıyor:

“Bunu, dünyanın başlıca para birimlerinin devam eden devalüasyonuna karşı küçük ama güçlü bir sigorta poliçesi olarak görüyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner