Yükleniyor...

INTERPOL’ün Bitcoin (BTC) Kılavuzu Sızdırıldı

Uluslararası polis işbirliğini sağlayan INTERPOL tarafından hazırlanarak kurumun ajanlarına dağıtılan Bitcoin ve biyolojik silah kılavuzu, sızdırıldı.

interpol bitcoin kılavuzu sızdırıldı

Uluslararası polis işbirliğini sağlayan INTERPOL tarafından hazırlanarak kurumun ajanlarına dağıtılan Bitcoin ve biyolojik silah kılavuzu, sızdırıldı. Sızan polis dokümanları kripto paraların dark web’deki biyo-silah ticaretindeki rolünü ortaya koyuyor.

Dark web’deki biyolojik silah pazarlarından bahseden INTERPOL kılavuzu, kripto para birimleriyle işlem yapma ve kripto paraları ele geçirme konusunda gizli ajanlara tavsiyelerde bulunuyor. Belge, Anonymous tarafından kişi ya da kişiler tarafından 270 GB “Blueleaks” veri dökümünün bir parçası olarak sızdırıldı.

interpol bitcoin

Detaylar Açıklanmadı

Haberi hazırlayan Decrypt, el kitabında suça bulaşan Bitcoin’lerin nasıl ele geçirilebileceği hususunda detaylı bilgilerin bulunduğunu fakat INTERPOL’ün araştırmasının bütünlüğünün korunması için detayları açıklamama kararı aldıklarını ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner