Anasayfa Bitcoin Haberleri İran'da Faaliyet Gösteren Tüm Enerji Santrallerine Bitcoin Madencilik Yetkisi Verildi

İran’da Faaliyet Gösteren Tüm Enerji Santrallerine Bitcoin Madencilik Yetkisi Verildi

ABONE OL:google-news

İran’daki enerji santrallerinin, enerji üretimi ve dağıtımından sorumlu şirketin (Tavanir) başkan yardımcısı yaptığı açıklamada, enerji santrallerine Bitcoin (BTC) madenciliği için izin verildiğini açıkladı.

Tavanir Başkan Yardımcısı Mostafa Rajabi Mashhadi, Bitcoin madenciliği yapmak isteyen kuruluşların, Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı’ndan gerekli lisansları aldıktan sonra kripto para madenciliği yapabileceklerini belirtti.

Madenciler, ülkenin sübvansiyonlu elektrik oranlarından yararlanmak için İran’da operasyonlar kuruyorlar. Sağlanan verilere göre, İran’da madencilik faaliyetlerini yürüten kişiler bir kilowatt saat (kWh) elektrik için 0.01 ila 0.05 dolar kadar daha az ödeme gerçekleştiriyorlar.

Rajabi Mashhadi, her biri 300 megawatt kapasiteli 14 kripto para madenciliği çiftliğine izin verildiğini belirtti. Buna ek olarak, Türkiye merkezli dev Bitcoin madencilik şirketi Iminer’de dahil olmak üzere 1000’in üzerinde Bitcoin madenciliği şirketi için lisans çıkarıldı.

Ayrıca, yasadışı kripto para madenciliği yapan kişileri bildirenlere ödüller verileceğini belirten Rajabi Mashhadi, “Elektrik arzı halk için büyük önem taşıyor, tarım ve sanayi sektörlerine verilen tarifeler ile Bitcoin üretimine izin vermeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

İran Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani, geçtiğimiz Aralık ayında Türkiye ve Malezya işbirliği ile müslüman kripto para projesi oluşturulması çağrısında bulunmuştu. Son zamanlarda, özellikle ABD tarafından uygulanan yaptırımlardan dolayı, İran kripto para madenciliği stratejisine hız verdi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

924BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,081TakipçilerTakip Et
612AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar