Yükleniyor...

İtalya’da Binance’e Toplu Dava Açıldı

Bir grup İtalyan ve uluslararası Binance kullanıcısı, şirkete ve CEO’su Changpeng Zhao’ya tazminat talep ettikleri bir dava açtı.

Italyada Binancee Toplu Dava Acildi

Bir grup İtalyan ve uluslararası Binance kullanıcısı, şirkete ve CEO’su Changpeng Zhao’ya tazminat talep ettikleri bir dava açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, İtalya’da toplu dava ile karşı karşıya. İtalyan kullanıcılar, Binance’e 2021’den bu yana meydana gelen borsa kesintisindeki kayıplar için tazminat davası açtı.

İtalyalı Yatırımcılar Borsa Kesintintileri Nedeniyle Binance’e Dava Açtı

Geçtiğimiz yıl Binance platformunda yaşanan kesintiler nedeniyle mağdur olduklarını iddia eden kullanıcılar, Binance’i ve CEO’su CZ’yi karşılarına aldı.

Kesintiler sırasında kullanıcıların uğradığı zararlar için tazminat davası açan kullanıcılar, açılan toplu dava için perşembe günü İtalyan mahkemesinde Binance ile karşı karşıya gelecek.

Davacılar, davanın açılma sebebini, kesintilerin ticaret pozisyonlarını değiştirmelerini zorlaştırması ve on milyonlarca dolarlık zarara yol açması olarak gösterdi. Tüm bunlara ek olarak, Binance’in vadeli ve kaldıraçlı işlemler özelliğiyle İtalyan regülasyonlarını ihlal ettiğini de belirttiler.

binance

Daha önceki kesintilerden başı ağrıyan Binance’in, dün yaptığı bir açıklamada, Ethereum Merge sırasında yeni bir token oluşabileceğini belirterek, bu nedenle ortaya çıkan fiyat oynaklığından kaynaklanabilecek alım-satım risklerini azaltmak ve fonların güvenliğini artırmak için önlem getirdiğini de hatırlatalım.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x