Yükleniyor...

İvme Kaybeden Bitcoin’de (BTC) Endişeli Bekleyiş!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için işlem hacimi azalıyor.

vme Kaybeden Bitcoin’de BTC Endişeli Bekleyiş

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için işlem hacimi azalıyor. Birçok yatırımcı bunu piyasada bulunmanın korkusunun bir göstergesi olarak görüyor.

Bitcoin’i çevreleyen piyasa hissi şu anda tarafsız görünüyor. Birkaç analist BTC için olağandışı yüksek hedefler iddia etse de, yatırımcıların bu fikri gerçekten satın almadıkları görülüyor.

Bununla birlikte, Ethereum, muhteşem bir şekilde yükseldi. Şu anda 240 dolar seviyesinin etrafında işlem görüyor. BTC/USD ise yazım sırasında 9.550 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) Piyasası Endişeli Mi?

Bitcoin’in fiyat hareketleri fikir birliğinin beklentisinden çok farklıydı. BTC yarılanması gerçekleşmeden önce borsalar perakende ve kurumsal yatırımcıların yoğun ilgisine maruz kaldı. Ancak yarılanmadan sonra, perakende yatırımcıların ilgisinin çoğu azaldı.

Bitcoin’in son boğa momentumu, acemi meraklıları için umutlar doğurabilirdi. Bununla birlikte, uzun vadeli yatırımcılar son zamanlarda Bitcoin’de gerçek bir Boğa sinyali olmadığının farkındadır. Artış sadece 29 Mayıs’ta sona eren opsiyonlara olan açık ilgi nedeniyle gerçekleşti.

İvme Kaybeden Bitcoin’de (BTC) Endişeli Bekleyiş!

BTC Hacmi Endişe oluşturuyor

BTC piyasasının şu anda Boğa piyasası olmaması, işlem gören hacimlerden anlaşılabilir. Dört saatlik BTC/USD zaman aralığına bakarsak, kırmızı ile işaretlenmiş işlem gören hacimlere yakın olmadıklarını görebiliriz.

Ayrıca, BTC’nin 9.621 dolardan sert dirençle karşı karşıya kalacağı tahmin ediliyor. BTC buradan ret görürse, başka bir hızlı satış turu görebiliriz.

Bitcoin’in fiyat hareketi, küçük aksaklıklara bile sert tepki verebilir. Birçok insan tarafından BTC’den hızlı kar elde etme beklentisi bu sert tepkilerin ana kaynağı gözüküyor. Kayıp görüldüğünde fiyatların hızla düşmesine sebep olacak hızlı satışlar yapılabilir.

Ancak BTC, uzun vadede tamamen farklı bir hikaye! Bitcoin’e yatırım yaparken yatırımcıların uzun vadeli bir perspektife sahip olmaları gerekir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner