Kolombiya Merkez Bankası, Ripple ile Ortaklık Kurdu • Coinkolik
Yükleniyor...

Kolombiya Merkez Bankası, Ripple ile Ortaklık Kurdu

Kolombiya Merkez Bankası, blockchain kullanım durumlarını araştırmak amacıyla Ripple (XRP) ile ortaklık kurdu.

Ripple kolombiya

Kolombiya Merkez Bankası, blockchain kullanım durumlarını araştırmak amacıyla Ripple (XRP) ile ortaklık kurdu.

Kripto para piyasasının çalkantılı geçtiği bugünlerde, ülkelerin ve kurumsalların yönelimi dikkat çekiyor. Kripto tarafına yönelik ilgi azalsa da blockchain kullanım durumuna ülkelerin ilgisi artıyor. Blockchain teknolojisine adım atan bir diğer ülke de Kolombiya oldu. Kolombiya Merkez Bankası, blockchain’in işlevselliğini, olası potansiyelini ve kullanım durumlarını araştırmak için Ripple ile ortak hareket edecek.

Kolombiya Merkez Bankası, Ripple ile Blockchain’e Giriyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kolombiya Merkez Bankası, blockchain teknolojisini keşfetmek amacıyla Ripple (XRP) ile ortaklık kurdu.

Kolombiya‘nın merkez bankası Banco de la República, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı (MinTIC) ile birlikte, Ripple’ın CBDC platformunu kullanacak. Bu kullanım her ne kadar pilot aşamasında olsa da ileriye dönük büyük bir potansiyel barındırıyor. Kolombiya Merkez Bankası’nın bu girişimi, MinTIC tarafından yürütülen blockchain deney aşaması kapsamında yürütülecek.

Ayrıca Ripple, CBDC platformunun kamu kaynaklarını tehlikeye sokmadan uygun bir ortamda deneneceğini açıkladı. Ortaklık sonucunda, Kolombiya’nın merkez bankası da CBDC üzerine yoğunlaşacak.

Kolombiya Bilgi Teknolojileri ve İletişim Bakanı Mauricio Lizcano, konuyla ilgili şunları söyledi;

Potansiyel verimlilikler, kurumlardaki süreçleri güvenli ve verimli bir şekilde iyileştirmeyi ve tamamlamayı başaran blok zinciri teknolojisine sahip bir çözümün geliştirilmesinde elde edilen sonuçlar aracılığıyla değerlendirilebilir.

Bir başka açıklama da Ripple Merkez Bankası Angajmanları ve CBDC’lerden sorumlu Başkan Yardımcısı James Wallis, XRPL ile yürütülen CBDC platformunun merkez bankalarına güç katacağını öne sürdü. İlerlemeye yardımcı olacaklarını söyleyen Wallis, blockchain’in kamu sektöründe yayılmasına dikkat çekti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x