Yükleniyor...

Kraken CEO’sundan Regülatör Yorumu

Kripto para borsası Kraken'in CEO'su regülatörlerin yaptığı uygulamalar ile kötü amaçlı kişilerin önünün açıldığını düşünüyor.

sec 1

Kripto para borsası Kraken‘in CEO’su regülatörlerin yaptığı uygulamalar ile kötü amaçlı kişilerin önünün açıldığını düşünüyor.

Kripto para sektöründe geçtiğimiz yıl yaşananların ardından regülasyonlar daha yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. Sektörün gün geçtikçe daha da büyümesi ve regülasyonların son aşamaya gelmemesi kötü niyetli kişilerin sektöre katılmasına sebep olabiliyor.

Kraken CEO’su Regülatörleri Eleştirdi

Kraken CEO’su Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada ABD regülatörünü eleştirdi. CEO’ya göre ABD regülatörü kötü niyetli kişilerin sektörün daha da içinde olmasına izin verdi.

Kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell, ABD mali regülatörlerinin ,ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da (SEC) dahil olmak üzere, kötü adamların kazanmasına izin verdiğini belirtti.

CEO Jesse Powell’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“Kötü adamlar aslında işin içinde. İyi adamlar ise düşmandır. Kötü adamlar patlamadan önce uzun süre ayakta kalabilirlerse, iyi adamları da öldürebilirler”

Powell’ın bu açıklamaları, Kraken’in SEC ile bir anlaşmaya varması ve ABD’li müşteriler için staking hizmetlerini sonlandırarak 30 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etmesinin ardından geldi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x