Yükleniyor...

Kripto Para Borsalarındaki Bitcoin Miktarı Sert Düştü! Bu Ne Anlama Geliyor?

Glassnode verilerine göre, kripto para borsalarındaki toplam Bitcoin miktarı, Temmuz 2018'den bu yana görülen en düşük seviye olan 2.

kripto para borsalarindaki bitcoin miktari sert dustu bu ne anlama geliyor

Glassnode verilerine göre, kripto para borsalarındaki toplam Bitcoin miktarı, Temmuz 2018’den bu yana görülen en düşük seviye olan 2.3 milyon BTC’ye düştü.

Son on yılda, borsalarda tutulan Bitcoin miktarı sürekli olarak arttı. Birkaç düşüş dışında yükselmeye devam etti. Temmuz 2018 itibariyle 2.3 milyon Bitcoin’e ulaştı. Daha sonra bir buçuk yıl daha yükselmeye devam etti, Şubat 2020’de ise yaklaşık 3 milyon BTC ile zirveye ulaştı.

Ancak daha sonra yön değiştirdi ve 2020’nin geri kalanında Bitcoin borsalardan çıkmaya başladı. Şubat ayından bu yana toplam Bitcoin miktarı 2.3 milyona düştü. Bu, %21’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Decrypt’in haberine göre, bu frekans son günlerde daha da arttı. 5 Aralık’tan bu yana, borsalardaki toplam Bitcoin miktarı %2.4 azaldı ve bu daha önce görülenden çok daha sert bir düşüş eğilimi gösterdi.

borsalardaki bitcoin miktari subat 2018den bu yana en dusuk seviyesinde

Quantum Economics’teki Bitcoin analisti Jason Deane şunları söyledi:

“Buradaki bariz sonuç, uzun vadeli soğuk depolara taşındığıdır. Ancak bu aynı zamanda, -anahtarlarınız sizde değilse, kripto paranız sizde değildir- mantrasını benimseyen ihtiyatlı kullanıcıların güvenlik bilincinin arttığının bir göstergesi de olabilir.”

Deane’in görüşü, Bitcoin’in rekor kıran boğa koşusu sırasında kripto para borsalarının tanık olduğu bazı sorunlar tarafından destekleniyor. Bu Eylül ayında, popüler borsa KuCoin, borsanın ticaret hacminin bir önceki yıla göre %21 azalmasına neden olan büyük bir saldırıya uğradı. Bu, yatırımcıların saldırıya uğrama korkusuyla Bitcoin’lerini borsalardan almalarına neden olmuş olabilir.

Ancak diğerleri, bu düşüşün Bitcoin için olumlu bir geleceği gösterdiğine inanıyor. Geçen hafta Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin’in uzun vadede soğuk depoya taşınabileceğini ve bunun arz krizine yol açabileceğini savundu:

“Bunun Bitcoin fiyatı için son derece olumlu olduğunu düşünüyorum. Yakından takip ettiğimiz bir şey.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x