Yükleniyor...

Kripto Para Piyasası Düşerken, TRON Neden Yükselişe Geçti?

TRON (TRX), tek bir haftada yaklaşık %80 yükselişe geçti.

kripto para piyasasi duserken tron neden yukselise gecti

TRON (TRX), tek bir haftada yaklaşık %80 yükselişe geçti. Bu yükseliş kripto para piyasasının neredeyse tamamı kırmızı alandayken gerçekleşti. Bu nedenle de altcoin, herkesin dikkatini çekti.

Bilindiği üzere lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dünden bu yana sert düşüşlerle yüzleşiğ duruyor. Fakat buna rağmen TRON yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Altcoin, son 24 saatte yaklaşık %4 oranında artış yaşadı. Peki kripto para piyasası bu kadar kötü durumdayken bu TRON’u neden etkilemedi?

Kripto para topluluğuna ve analistlere göre TRON’un yükselişe geçmesinin nedeni Justin Sun’ın projeleriyle alakalı. TRON’un kurucusu sansasyonel isim Justin Sun, 2 Eylül tarihinde Sun.Market madencilik havuzu başlatmıştı. Justin Sun ayrıca “SUN” adlı yeni bir DeFi coin’i hazırladıklarını da duyurmuştu. Şu anda yatırımcılar TRX’lerini stake ederek SUN ödülü almaya çalışıyor bu nedenle de ellerindeki coin’leri Sun.Market’e aktarıyorlar.

TRON kurucusu Sun’ın bir diğer projesi Just (JST) da son 1 ayda yaklaşık %130 oranında yükseliş yaşadı.

TRON (TRX) Fiyat Analizi

FX Street’ten Tanya Abrosimova’ya göre uzun vadeli grafikler, fiyatı 0,023 dolara gönderebilecek düşüş sinyalleri veriyor. TRON’un TRX’i, son zamanlarda ilk 20 arasında en iyi performans gösteren dijital varlıklardan biri oldu. Madeni para, günlük bazda %15’in üzerinde ve haftalık bazda %80’in üzerinde değer kazandı. Yazının yazıldığı sırada, TRX 0,039 dolardan işlem görüyordu.

CoinMarketCap verilerine göre kripto para, küresel kripto para birimi derecelendirmesinde 3 milyar dolara yaklaşan mevcut piyasa değeri ile 13. sırada bulunuyor. Ortalama günlük işlem hacmi, son 24 saatte 7 milyar dolara yaklaşarak, bir önceki hafta kaydedilen ortalama günlük işlem hacimlerine kıyasla %700’ün üzerinde artış gösterdi. Analist de TRX’in arkasındaki yükselişin temelinde Justin Sun tarafından başlatılan yeni proje olan Sun Token’ın olduğunu düşünüyor. Bu yeni DeFi projesi, TRX fiyat artışının arkasındaki en önemli neden olabilir. TRON’un (TRX) yaratıcısı son zamanlarda Twitter’da TRX başarısını duyururken, bazı topluluk üyeleri, stake edilmiş TRX coin’lerinin serbest bırakılmasıyla varlığın fiyatının düşebileceğinden endişe ediyor.

Abrosimova, bu fiyat seviyesinin çok daha fazla yükselmesini Sun projesinin ilk aşamalarından sonra da fiyatın orada kalmasını umduklarını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner