Yükleniyor...

Kripto Yatırımcıları Endişeli: Merkezi Borsalardan Çıkış Arttı!

Silicon Valley Bank'in çöküşüyle birlikte kripto yatırımcılarının merkezi borsalardan (CEX), merkeziyetsiz (DEX) borsalara yönelimi arttı.

kriz

Silicon Valley Bank’in çöküşüyle birlikte kripto yatırımcılarının merkezi borsalardan (CEX), merkeziyetsiz (DEX) borsalara yönelimi arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bankacılık krizlerinin büyük bir yankı uyandırdığı süreçte, kripto yatırımcılarını DEX’lere daha da ısınmış gözüküyor. Geçtiğimiz süreçte yaşanan FTX krizi, borsa kullanıcılarının fonlara erişimini durdurmuştu bunun sonucuyla birlikte DEX’lere olan ilgi giderek azalmıştı. Özellikle de bankalarda yaşanan sorunlar ciddi boyuta ulaşınca, kripto yatırımcılarında DEX tarafı yeniden benimsenmiş görünüyor. Silicon Valley Bank’in iflası, USDC Coin’in (USDC) transfer onchain verilerini büyük oranda etkiledi. Popüler onchain platformu Chainalysis ise, duruma dair raporları yayınladı.

Banka Krizleri, DEX’lere Olan Yönelimi Artırdı

Ekran Resmi 2023 03 17 09.04.03

Silicon Valley Bank ile başlayan ve Signature Bank ile devam eden bankacılık sektörünün krizleri, finans yatırımcılarının kafasını karıştırdı. Yaşanan son olaylardan sonra yatırımcılar için, merkezi/merkeziyetsiz kavramı daha büyük önem taşır hale geldi.

Chainalysis, 16 Mart tarihinde yayınladığı bir yazıda, borsalar düşüş gösterdiği zaman yatırımcıların endişeye kapılıp “fonlarını çekememe ihtimalinden” korktuklarını belirtti. Chainalysis verileri, CEX’lerden DEX’lere olan saatlik çıkışların SVB felaketinden kısa bir süre sonra 300 milyon doların üzerine çıktığını doğruladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x