Yükleniyor...

KuCoin’e Dava Açıldı!

En ünlü ve işlem hacmi açısından en önde gelen kripto para borsalarından biri olan KuCoin'e New York Başsavcılığı tarafından dava açıldı.

kucoin cin yasak

En ünlü ve işlem hacmi açısından en önde gelen kripto para borsalarından biri olan KuCoin‘e New York Başsavcılığı tarafından dava açıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

New York Başsavcılığı tarafından KuCoin‘e dava açıldı. Açılan davada dikkat çeken başlıklardan biri de Ethereum‘un bir menkul değer olarak kabul edilmesiydi.

KuCoin’e New York Başsavcılığı Tarafından Dava Açıldı

Kripto para sektörü üzerindeki baskı her geçen gün artmaya devam ediyor. 2022’nin kripto para sektörü için adeta bir kabus gibi geçmesinin ardından sektörün tüm paydaşları sorunlar yaşıyor.

New York’un üst düzey görevlilerinden olan Letitia James, bugün yaptığı bir basın açıklamasında KuCoin‘in ABD’deki regülatörlere menkul kıymet ve emtia alım satım platformu olarak kayıt olmadığını ve bunun suç teşkil ettiğini açıkladı. James’e göre şirket, kendisini borsa olarak tanıtmasıyla kendi müşterilerini yanlış yönlendirdi.

DCG ve Genesis Toplu Davayla Karsi Karsiya

KuCoin’e yönlendirilen davanın en dikkat çeken kısmı, bazı kripto paraların menkul kıymet olarak nitelendirilmesi oldu. İddialara göre KuCoin, Ethereum, LUNA ve UST gibi metinde geçtiği tabire göre “menkul kıymetler”in kayıtsız bir biçimde ticaretini gerçekleştirdi.

Daha önce de Hollanda Merkez Bankası da kripto para borsası KuCoin’i lisanssız bir biçimde faaliyet gösterdiği iddiasıyla şirkete suçlamalar yönlendirmişti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x