Mark Yusko: Bitcoin 2030 yılına kadar 500 Bin Dolara Yükselecek •
Yükleniyor...

Mark Yusko: Bitcoin 2030 yılına kadar 500 Bin Dolara Yükselecek

Morgan Creek Capital CEO'su Mark Yusko, Bitcoin (BTC)'nin 2021'de 100 bin dolar olacağı ve 2030’da ise 500 bin dolara çıkacağına inanıyor.

mark yusko bitcoin 500 bin dolar olacak dedi

Morgan Creek Capital CEO’su Mark Yusko, Bitcoin (BTC)’nin 2021’de 100 bin dolar olacağı ve 2030’da ise 500 bin dolara çıkacağına inanıyor. Yakın tarihli bir röportajda, Morgan Creek CEO’su, Bitcoin’in önümüzdeki on yıl içindeki durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Yusko’nun 100 bin dolar ve 500 bin dolar gibi rakamlara yer verdiği bu ifadeler yatırımcıların da hoşuna gitti.

Mark Yusko “Dijital Altın” İfadesini Kullandı

Mark Yusko göre, zaman geçtikçe Bitcoin dijital altın olacak. Yusko, “2021’ye kadar 100 bin dolar rakamını göreceğiz. Zaman geçtikçe, Bitcoin tamamen dijital altına dönecek ve fiyatı da yükselecek” ifadelerini kullandı. Yusko konuşmasının geri kalanında şunları söyledi: “2025 yılına kadar, 250 bin doları göreceğiz ve 2030’da bir süre sonra, BTC altın denkliğine ulaştığında 400 bin dolar veya 500 bin doları görebiliriz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Morgan Creek Capital’in CEO’su, ilk başta Bitcoin’e kuşkuyla bakmasına rağmen, bunun yeni bir teknoloji olduğundan ve artık Bitcoin’in potansiyeline inandığından bahsediyor. Yusko ayrıca Bitcoin’in insanların servet içerisinde bir dengeye ulaşmalarına yardımcı olabileceğinden de bahsetti. Şu anda, neredeyse tüm küresel servetin hükümetlerin ve bankacılık seçkinlerinin elinde olduğunu söyleyen Yusko, Bitcoin’in buna bir son verebileceğini dile getirdi.

Başka Tahminler de Var

Mark Yusko, Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacak kadar güçlü olduğuna inanan tek finans ve yatırım uzmanı değil. Daha önce Peter Brandt ve Ross Ulbricht tarafından da benzer öngörüler ifade edilmişti.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x