Yükleniyor...

Metaverse Evreninden Kaçışlar Devam Ediyor: Disney!

Eğlence sektörünün dev şirketi Disney, Metaverse departmanını kapatma yolunda hamlelere koyulduğunu bildirdi.

disney

Eğlence sektörünün dev şirketi Disney, Metaverse departmanını kapatma yolunda hamlelere koyulduğunu bildirdi.

Giderek güç kaybeden Metaverse evreninden olumsuz haberle gelmeye devam ediyor. Bir zamanlara damga vuran Metaverse trendi, geldiğimiz süreçte “yüzüne bakılmıyor” halde. Birçok şirketin devasa yatırımlar yaptığı, insanların sürekli konuştuğu Metaverse, olumsuz haberler ile gün geçtikçe sarsılmakta. Kripto piyasasının ve teknolojinin bir zamanlar el üstünde tuttuğu bu alandan, küçülmeye yönelik birçok duyuru geliyor. Eğlence hizmetleri denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Disney’in yayınladığı duyuru dikkatleri çekti.

depositphotos 132666546 stock photo closed tag inside window

Disney, Metaverse Departmanını Kapatacağını Duyurdu

Metaverse birimini kapatma kararı alan Disney, Metaverse konusunu derinden etkileyerek sektörde büyük yankı uyandırdı. Şirket yaptığı duyuru ile birlikte işletme giderlerinin 5,5 milyar dolar azaltılması ve iki ay içersinde 7.000 çalışanını işten çıkarmayı hedefleyen bir planlama için “metaverse bölümünü terkettiğini” bildirdi.

Gün geçtikçe popülerliğini kaybeden Metaverse evreni, böylesine büyük bir şirketlerin sektörü bırakmasıyla adeta “yalnız kaldı“. Son olarak Disney’in böyle bir bildiride bulunması, Metaverse yatırımcıları ve severleri için üzüntüyü de beraberinde getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner