Yükleniyor...

Nijerya, Binance’in Ülkedeki Hizmetlerine ‘Yasa Dışı’ Dedi!

Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance'in ülkedeki hizmetlerinin yasa dışı olduğunu belirtti.

Nijerya kripto binance

Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance’in ülkedeki hizmetlerinin yasa dışı olduğunu belirtti.

Kripto endüstrisi, son günlerde zorlu günlerden geçiyor. Kripto para borsaları Binance ve Coinbase, ABD’li düzenleyicilerin radarına girmiş durumda. SEC, geçtiğimiz günlerde Binance ve Coinbase‘e dava açmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Süreçlerin çalkantılı geçtiği bugünlerde, Nijerya’dan da Binance’e darbe geldi. Nijerya‘nın menkul kıymet düzenleyicisi, Binance’in ülkede yasa dışı hizmet verdiğini duyurdu.

Nijerya Düzenleyicisi Binance’i Hedef Aldı

Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu,  Binance Nigeria Limited’in tescilli olmadığını ve denetimden geçmediğini açıkladı. Nijerya’nın düzenleyicisi, gerekli yasal süreçleri yürütmeyen Binance’i yasa dışı olarak tanımladı.

Bloomberg’ün yaptığı bir habere göre, Binance, Nijerya düzenleyicisinin radarına girdi. Düzenleyici kurum, yatırım yapan ülke halkının Binance ile iş yapmasının kendi sorumluluğunda olacağını ifade etti.

Her ne kadar Nijerya‘da kripto para birimlerinin kullanımı yasaklanmış olsa da Binance’in hegomonyası sürüyor. Afrika’nın en kalabalık ülkesinde, yatırımcıların kripto ticaretlerini yapmak için yöneldiği platform Binance oluyor.

ABD’li düzenleyicilerden geri kalmayan Nijerya düzenleyicisi, Binance’in gerekli tescil süreçlerini ve denetimleri geçmediğini işaret etti. Ülkede Binance’in yasa dışı hizmet verdiğini belirten Nijerya düzenleyicisi, Binance’in Nijeryalılardan yatırım talep etmeyi derhal durdurmasını istedi.

Ayrıca, Nijerya düzenleyicisi, Binance‘e ve ülkedeki diğer kripto borsalarına daha fazla işlem yapabileceğinin mesajını verdi. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan düzenleyici kurum, şunları söyledi;

Nijeryalı yatırımcılar, kripto varlıklara yatırım yapmanın son derece riskli olduğu ve yatırımlarının tamamen kaybedilmesine neden olabileceği konusunda uyarılmaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x