Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri PayPal Kısa Zaman İçerisinde Bitcoin'i Platformuna Ekleyebilir

PayPal Kısa Zaman İçerisinde Bitcoin’i Platformuna Ekleyebilir

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) dünya üzerinde birçok şirket tarafından bir ödeme aracı olarak kabul görmekte ve kullanılan bu alanlar her geçen gün artış göstermekte. PayPal’ın da Bitcoin’i kendi ekosistemine ekleyeceği yıllardır beri konuşulmakta ancak bu düşüncede bir türlü eylem aşamasına geçememekte.

CoinDesk tarafından sağlanan bilgilere göre, PayPal kısa zaman içerisinde kullanıcılarına kendi platformu üzerinden kripto paraları kullanabilmenin önünü açacak. Bu kullanım alanları arasında ödeme yöntemlerinden ziyade, doğrudan PayPal üzerinde kripto para alım ve satımı yapma düşüncesi hakim.

CoinDesk tarafından bildirildiği üzere, devreye alınması düşünülen bu yenilik, önümüzdeki birkaç ay içerisinde gerçekleşebilir.

Haberde yayınlanan rapor doğru çıkarsa, PayPal ve kripto ekosistemi arasında derinleşen bir ilişki ortaya çıkacaktır. 2014 yılında PayPal, ağındaki satıcıların Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmelerine izin veren Coinbase dahil 3 Bitcoin ödeme işlemcisi ile ortaklık kurmuştu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Öne Çıkan Başlıklar