Yükleniyor...

Phemex, Anlık Rezerv Takibi Hizmeti Sunuyor

Phemex, kripto ekosistemindeki kullanıcılarının güvenliğini sağlamaya yönelik yeni adım attı.

Phemex Anlik Rezerv Takibi Hizmeti Sunuyor

Phemex, kripto ekosistemindeki kullanıcılarının güvenliğini sağlamaya yönelik yeni adım attı.

FTX iflas masasına oturduktan sonra kripto borsaları, yatırımcıların güven duygusunu kaybetmemesi için rezerv kanıtları paylaşmaya başladı. Şeffaflık ihtiyacının olduğunu düşünen borsalar, varlıklarıyla ilgili paylaşım yaparak yeni bir akım başlattı. Kripto borsası Phemex de kendi rezerv kanıtlarını ve kullanıcıların rezerv kanıtlarını anlık olarak kontrol edecekleri teknolojiyi hayata geçirdi.

Phemex, Anlık Rezerv Takibi ile Bir İlki Gerçekleştirdi

Singapur merkezli küresel kripto para borsası Phemex, kullanıcılarının varlıklarını ve borsanın rezerv kanıtlarını kontrol edebilecekleri yeni hizmetini başlattı.

Canlı bir ekran olan Proof of Reserve Kanıtı sistemi ile kullanıcılar diledikleri zaman hem kendi varlıklarını hem de Phemex in varlıklarını anlık olarak kontrol edebiliyor. Phemex, bu şeffaflık sürecini web sitelerindeki soğuk cüzdan adreslerini sergilemek ve üçüncü taraf bir denetçiye güvenmek yerine kodlar üzerine kurdu. Phemex’in bu yaklaşımı, kullanıcıların tüm detayları kontrol edebilmesine ve kendi tanımlanmış Hashed Client ID’leriyle birlikte Proof of Reserve araçlarını kullanmalarına olanak tanıyor.

Phemex Anlik Rezerv Takibi Hizmeti Sunuyor

Borsa, BTC, ETH, USDT, USDC ve USD dahil olmak üzere 5 temel kullanıcı varlığı için endeks dengesini sağlamak amacıyla ilk fırsatı değerlendirdi. Yakın gelecekte de platforma çok daha fazla token bakiyesinin eklenmesi bekleniyor.

Kullanıcılar ilk token bakiyelerini onayladıktan sonra, Merkle-tree kanıtını görüntülemeye devam edebiliyor. Aynı zamanda gözden geçirebiliyor ve varlıklarının sistemdeki kaydını onaylayabiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x