Yükleniyor...

Popüler DeFi Token’ı %30 Yükseldi: Yeni Zirveler….

Son zamanların en popüler DeFi token’larından birisi olan yearn.

populer defi tokeni yuzde 30 kazandirdi yeni zirveler

Son zamanların en popüler DeFi token’larından birisi olan yearn.finance (YFI), önceki günlerde bir güvenlik açığıyla yüzleşmek durumunda kalmıştı. YFI, bunun ardından düşüş yaşamış ve neredeyse 20 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti.

Son 24 saate ise güvenlik açığı hızlı bir biçimde giderilen YFI’da ciddi bir ralli yaşandı. Coingecko verilerine göre kripto para birimi son 24 saatte %27 oranında değer kazandı. Kripto para biriminin bugünkü en düşük seviyesi 24 bin dolarken, en yüksek seviyesi ise 30 bin 873 dolar oldu. Coingecko verilerine göre başarılı DeFi token’ı yazının yazıldığı sırada 30 bin 339 dolardan işlem görüyordu.

yearn finance yfi

YFI Ralliye Başladı

YFI, hızla düzeltilen bir güvenlik açığının keşfedilmesinin ardından 21 bin dolardan 30 bin dolara yükseldi. Güvenlik açığı 24 Eylül’de keşfedildi ve ardından 25 Eylül’de duyuruldu. Raporda şu ifadeler kullanıldı:

“Olası bir güvenlik açığı keşfedildi ve 24 dakika içinde düzeltildi. Bu güvenlik açığı, yDAI, yTUSD ve yUSD kasalarının fonlarını riske atabilirdi. Tüm fonlar güvende. Kullanıcılar tarafından herhangi bir işlem yapılmasına gerek yok.”

Raporda bu durumun istismar edilmediğini iddia ediyorlar, ancak bunun, bazı kullanıcıların hisse fiyatı yukarıda gösterildiği gibi düştüğü için para kaybettiklerini bildirdiğinde keşfedildiğini söylüyorlar. Yani aslında bir kayıp yaşanmış olabilir.

Şu anda 800 milyon dolar değerinde kilitli varlığa sahip olan bu kod tabanlı yatırım dapp ekosistemi için 600 milyon dolarlık bir piyasa değerinde 20.000 dolar oldukça güçlü bir destek gibi görünüyor.

Y Curve havuzundaki bir A parametresi insanlara aylarca ucuz DAI sağladığı için, piyasa değeri şimdi yaklaşık 900 milyon dolara yükseldi. Ancak bu en son yaşanan güvenlik açığı, daha önce onaylandığı sürece herkesin yapabileceği bir önceki stratejiye geçilerek hızla çözüldü.

YFI Fiyat Analizi: Yeni Zirveler Gelir mi?

Brave New Coin’den Analist Christopher Brookins’e göre YFI’da yeni zirveler gelebilir. Brookins’e göre 1 günlük grafik RSI henüz aşırı satım seviyelerinde değil, denge hacminde durgunluk ile biraz daha az iyimser bir görünüm sunuyor. YFI 20 bin 500 dolar destek seviyesine iki kez tutundu, bu nedenle ara dönemde çift dip oluşturuyor olabilir. Öyleyse, analiste göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44 bin dolara tam bir geri dönüş beklenebilir.

Zaten hali hazıra YFI son 24 saatte neredeyse %30 oranında değer kazanarak, bir ralli başlatmış gibi duruyor. Analiste göre yine de şu anda Bitcoin’i etkileyen makro durum göz önüne alındığında, hala bu sonuçtan bahsetmek için çok erken.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x