Yükleniyor...

Ripple’da (XRP) gergin bekleyiş: Fiyat iyice sıkıştı!

Düşen trendin kırılımından sonra beklenen performansı veremeyen Ripple'da (XRP) fırtına öncesi sessizlik yaşanıyor.

XRP'de olumsuz sinyaller Düşüş kapıda mı

Düşen trendin kırılımından sonra beklenen performansı veremeyen Ripple‘da (XRP) fırtına öncesi sessizlik yaşanıyor.

Bir süredir düşüş eğilminde olan Ripple (XRP) trend kırılımının gelmesine rağmen beklenen hareketi bir türlü yapabilmiş değil. Bitcoin’in (BTC) 50.000 doların üzerinde fiyatlamasına karşılık diğer altcoin’lere göre geri planda kalan major coin, iyice sıkışmış durumda. Teknik açıdan şimdilik olumlu sinyaller veren XRP, haber desteğini de arkasına aldığı takdirde fırtına estirebilir gibi duruyor.

Ripple’e dair gelebilecek iyi bir haber, pariteyi tetikleyecektir!

Düşen trend kırılımından yalnızca birkaç gün sonra retest veren XRP, tekrardan yukarı yönlü hareketine başladı. Teknik yapı açısından oldukça iyi bir görüntü çizen XRP, olumlu bir haber akışının etkisiyle birlikte üst seviyeleri hedeflemek isteyecektir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 0,5468 – 0,5650 – 0,5797 – 0,6203 – 0,6421 – 0,6679 – 0,70 ve 0,7318 dolara doğru bir hareket yapabilir. Kısa/orta vadeli fiyat yapısında dikkat edilmesi gereken en kritik alan ise 0,6206 – 0,6303 dolar aralığı olacaktır.

Başta SEC olmak üzere düzenleyicilerin Ripple üzerinde baskı kurmaya çalışması, BTC’nin yönünü aşağı çevirmesi veya BTC dominasyonunun artış göstermesi eğiliminde XRP’de satışlar gelecektir. Böyle bir senaryoda ilk olarak 0,5277 dolara bir geri çekilme beklenebilir. Bu seviyedeki alıcıların yetersiz kaldığı bir durumda 0,4983 dolara düşüş takip edilebilir.

Ekran Resmi 2024 02 22 14.40.31

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner