SEC'i Yeniden Yapılandırmak için Teklif Verildi • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC’i Yeniden Yapılandırmak için Teklif Verildi

Bir kongre üyesi bugün SEC'i yeniden yapılandırmak için yasa tasarısı sundu.

SEC baskani gensler

Bir kongre üyesi bugün SEC‘i yeniden yapılandırmak için yasa tasarısı sundu.

Kongre üyesi Warren Davidson, Gary Gensler’ın görevden alınması için bir teklif sundu. Bununla birlikte teklifte SEC’in yeniden yapılandırılması yer aldı.

Kongre Üyesinden SEC’e Karşı Hamle

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugün bir Kongre Üyesi olan Warren Davidson, Gary Gensler’ın görevden alınması ve SEC’in yeniden yapılandırmasını içeriyor. SEC, son dönemde ABD’de kripto para sektörü üzerindeki baskısını gün geçtikçe artırıyor. SEC, son dönemde Coinbase ve Binance’e açtığı davalar ile kripto topluluğunun tepkisini aldı. Ayrıca başkan Gary Gensler’ın davalar hakkındaki açıklamaları da topluluğu ve sektörü tatmin etmedi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanını görevinden almayı amaçlayan bir çift Cumhuriyetçi tarafından yeni bir yasa tasarısı sunuldu. Temsilci Warren Davidson ve meclisten Tom Emmer tarafından sunulan önerilen SEC İstikrar Yasası, SEC’i yeniden yapılandırmayı ve Başkan Gary Gensler’ı görevinden almayı amaçlıyor. Tasarı, milletvekillerinin Gensler’in “mevcut SEC yapısı kapsamında izin verilen uzun süreli suistimalleri” olarak adlandırdığı durumu ele almayı amaçlıyor.

Önerilen SEC İstikrar Yasası, Gensler’i SEC liderliğindeki konumundan uzaklaştıracak ve komisyonu, gücü başkandan diğer komisyon üyelerine yeniden dağıtacak şekilde yeniden yapılandırmayı hedefliyor. Ayrıca bünyeye altıncı bir komisyon üyesi ekleyecek ve günlük operasyonları denetlemek için bir yönetici direktör pozisyonu oluşturacaktı. Komiserler yine kademeli altı yıllık görev sürelerine tabi tutulacak, ancak siyasi partilerin komisyonda üçten fazla koltuğu kontrol etmesi engellenecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x