Yükleniyor...

Senatörler, Hukuk Firmasının FTX’in İflasındaki Rolüne Dikkat Çekti

Senatörler, bir hukuk firmasının FTX'in iflas davasındaki rolünü eleştirdi ve durumun denetlenmesi gerektiğini belirtti.

senatorler

Senatörler, bir hukuk firmasının FTX’in iflas davasındaki rolünü eleştirdi ve durumun denetlenmesi gerektiğini belirtti.

ABD Senatörleri Cynthia Lummis, Elizabeth Warren, Thom Tilli ve John Hickenlooper, ABD’nin Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi Yargıcı John Dorsey’e yazdığı bir mektupta, hukuk şirketi Sullivan & Cromwell’in çöken kripto para borsasına yıllarca danışmanlık yaptığını vurguladı.

Senatörler, Hukuk Firmasını Hedef Aldı

ABD Senatörleri, konuya ilişkin yaptıkları açıklamada şunları söyledi:

“Finansal anlaşmaların hazırlanması, risk yönetimi, uyumluluk uygulamaları ve kurumsal kontrollerdeki rolleri göz önüne alındığında, hukuk firması büyük mali skandalların merkezinde yer aldığından Sullivan & Cromwell’in herhangi bir soruşturmaya yaklaşım tarzı ve tarafsızlığı konusunda endişe duymak son derece makul”

Sullivan & Cromwell, iflas sürecinde de FTX’i temsil etmeyi sürdürüyor. Bloomberg’e göre irma, Temmuz 2021’den Kasım 2022’ye kadar iflas dışı çalışmalarından 8,5 milyon dolar aldı.

ABD Senatörleri, hukuk firmasının da soruşturulması gerektiğine inanıyor.

“FTX için uzun süredir devam eden yasal çalışmaları göz önüne alındığında, şirket, kurbanlara verilen zararı bir dereceye kadar üstlenebilir. Açıkça söylemek gerekirse firma, herhangi bir güven sağlamak için gerekli bilgileri ortaya çıkaracak konumda değil”

Sullivan & Cromwell, henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmış değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner