Yükleniyor...

Skandal! FTX, Yaklaşık 9 Milyar Doların Kayıp Olduğunu Bildirdi!

FTX'in yaklaşık 9 milyar dolarlık müşteri fonunun, Alameda Research'ten kaynaklanan sebeplerden dolayı kaybolduğu belirtildi.

FTX

FTX’in yaklaşık 9 milyar dolarlık müşteri fonunun, Alameda Research‘ten kaynaklanan sebeplerden dolayı kaybolduğu belirtildi.

Wall Street Journal (WSJ), gündeme bomba etkisi bırakan bir haber bıraktı. WSJ’nin haberine göre, iflas eden FTX, 8.9 milyar dolarlık müşteri fonlarının kaybolduğunu açıkladı. Ortaya çıkan bu açığın büyük bir kısmı, FTX iflas başvurusunda bulunmadan önce bir dizi işlemler yapan Alameda Research’ten kaynaklanıyor.

İflas Eden FTX, Sansasyonel Bir Açıklama Yaptı

Wall Street Journal’ın (WSJ) haberine göre, iflas eden FTX‘ten bomba etkisi yaratacak bir açıklama geldi.

İflas eden kripto borsası FTX, hesabını veremediği müşteri fonlarında 8.9 milyar dolarlık bir açık tespit ettiğini açıkladı. İflas davalarıyla mücadele eden borsa, ilk kez ne kadar paranın kaybolduğunu da tespit etti.

Halka açık bir sunumda açıklamalar yapan FTX, müşteri fonlarında ödenmemiş 11.6 milyar dolarlık bakiyeye kıyasla, yaklaşık 2.7 milyar dolarlık bir varlığa ulaşabildiğini aktardı. Aradaki bu büyük uçurumun, kayıp olduğu bildirildi. FTX’in 8.9 milyar dolarlık kayıp müşteri fonlarında, Alameda Research sorumlu tutuldu.

Yeniden yapılanma başkanı John J. Ray, müşterilerin ne kadarını toparlayabileceklerini tahmin etmenin henüz mümkün olmadığının altını çizdi.

Konuya değinen Ray, borsanın müşteri fonlarına ait kayıtların eksik veya kayıp olduğunu aktardı. FTX’in yeni başkanı Ray, “Bu nedenlerle, bu bilgilerin henüz ön bilgi olduğunu ve değişikliğe tabi olduğunu vurgulamak önemlidir.” dedi.

Ayrıca müşterilerin, FTX’in ortaya çıkardığı 2,7 milyar dolarlık varlığın tamamını geri alıp alamayacağı da netlik kazanmadı. Belirlenen bu varlığın yaklaşık 1.5 milyar doları, firmanın çöküşünden bu yana değeri düşen FTX’in token’ı FTT’de bulunuyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner