Yükleniyor...

Son 24 Saatte En Çok Kazandıran Altcoinler Hangileri?

Kripto para piyasalarına baktığımızda lider kripto para birimi Bitcoin’in 17 bin dolar, Ethereum’un ise 1.

Kripto para piyasalarına baktığımızda lider kripto para birimi Bitcoin’in 17 bin dolar, Ethereum’un ise 1.300 dolar seviyesinin üzerine çıktığını görüyoruz. Bitcoin ve Ethereum’da yaşanan olumlu havanın etkisi ile piyasadaki diğer kripto varlıklar da iyi kazanımlar elde etmiş oldular. 

Gala Games

Son 24 saat içerisinde en çok yükselen varlıklara baktığımızda bu listenin başını Gala Games’in çektiğini görüyoruz. Yükselişine hafta sonu başlayan Gala Games, ATH seviyesinden oldukça uzakta olsa da son 24 saatte kazandığı %64’ün üzerinde değer ile yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. Gala Games’in 7 günlük verilerine baktığımızda da varlığın 7 günde %122’nin üstünde değer kazandığını görüyoruz. Peki Gala Games neden yükseldi? 

GALA ekibi, geçtiğimiz cuma günü Twitter üzerinden bir anket yayınladı. Bu ankette takipçilere, platformdaki satın alımlarda kullanılan GALA’nın %100’ünü yakalım mı? sorusu yöneltildi. Bildiğiniz üzere token yakma haberleri her zaman fiyat üzerinde etkili olmuştur. Gala ekibinin yaptığı bu ankette takipçiler %90’lık ezici bir üstünlük ile evet cevabını verdi. Diğer yandan Gala Games, 2023 büyüme planları ile ilgili adımlarını yavaş yavaş gerçekleştirmeye devam ediyor. Proje, yakın zamanda 15 mobil oyunun platforma katılımını değerlendirirken, geçtiğimiz haftalarda da 20 milyondan fazla kullanıcısı olan bir mobil oyun stüdyosunu satın almıştı. 

Lido DAO 

Son 24 saatte oldukça iyi kazanımlar elde eden bir diğer varlık ise Lido DAO oldu. Lido, Ethereum’un konsensüs mekanizmasını değiştirmesi ile ortaya çıkan bir proje. Bu proje günümüzde doğrulayıcı faaliyetlerinin büyük bir kısmından sorumlu. Proje, Etheruem üzerinde staking işlemi gerçekleştirerek gelir elde etmeyi hedefliyor ve Ethereum’un sistemini karmaşık bulan veya 32 ETH olmayan kullanıcılara staking özelliği sunuyor. 

Peki son 7 günde %60’ın üzerinde son 24 saatte ise %20’nin üzerinde değer kazanan varlık neden yükseliyor? Lido fiyatının yükselişinde Ethereum’un bir sonraki kritik yükseltmesi Shangai’ın etkisi bulunuyor. Shangai yükseltmesinin yaklaşması ve çalışmaların hız kazanması ile birlikte adı daha sık anılan proje, yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı ve bu durumda fiyatında olumlu hareketlere sebep oldu. 

Solana 

Yaşadığı yükselişlerle ilgileri üzerine toplayan bir diğer varlık ise Solana oldu. FTX krizinden sonra bir daha toparlanamaz gibi yorumlara rağmen varlık son bir hafta içerisinde %40’ın üzerinde değer kazandı ve son 24 saatte yaşadığı %22’lik artışla ilgileri yeniden üzerine çekmeyi başardı. Geçtiğimiz hafta Solana ağı üzerinde piyasaya sürülen meme token BONK, %600’ün üzerinde yükseliş yaşayarak Solana ağına olan ilgiyi yeniden artırmayı başarmıştı. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in de geçtiğimiz günlerde Solana ile ilgili yaptığı yorumlar varlığa olan ilginin tamamen bitmemesini sağladı diyebiliriz. Bu gelişmeler ile birlikte fiyatlanan Solana, son 24 saatin en çok kazananları arasında yer alıyor. 

Peki bu yükselişler ne kadar sürecek? Genel bir yorumda bulunacak olursak, Bitcoin ve Ethereum’un yaşadığı yükselişler sonrası diğer kripto paralar da havaya girerek yükselmeye başladı. Bitcoin ve Ethereum bu olumlu fiyat hareketlerini sergilemeye devam ederler ve altcoin projeleri de bu süreç içerisinde yaptıkları faaliyetler ile ön plana çıkarsa bu yükseliş bir süre daha devam edebilir. Bitcoin’in yeniden 17 bin doların altına düşmesi ve günü 17 bin doların altında kapaması altcoin fiyatlarında da geri çekilmelere neden olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner