Stellar, MoneyGram'a yatırım yaptı • Coinkolik
Yükleniyor...

Stellar, MoneyGram’a yatırım yaptı

Stellar Geliştirme Vakfı (SDF), ödeme sağlayıcısı MoneyGram International'a yatırım yaptığını açıkladı.

moneygram

Stellar Geliştirme Vakfı (SDF), ödeme sağlayıcısı MoneyGram International’a yatırım yaptığını açıkladı.

SEC-Ripple davasındaki hareketlilik ile kendisini tekrardan hatırlatan Stellar, bugün itibarıyla MoneyGram’a yatırım yaptığını duyurdu. Mali ayrıntılara dair henüz bilgi verilmese de, yatırımın büyük bir tutarda olduğu iddia ediliyor. Stellar Geliştirme Vakfı CEO’su ve İcra Direktörü Denelle Dixon ise bu hamle hakkında genel görüşlerini belirtti.

Stellar CFTCdeki Ilk Blokzincir Temsilcisi Oldu

Şirket, MoneyGram’ın yönetiminde söz sahibi olacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

MoneyGram’a fon sağladığını duyuran Stellar, yönetim kadrosunda yer alacaklarını belirtti. Denelle Dixon, 15 Ağustos’ta yayımladığı bir gönderide “MoneyGram’ın yönetim kurulunda Stellar’a bir koltuk verildi.” ifadesini kullandı. SDF-MoneyGram birlikteliğindeyse genel olarak yatırımların başarısı, dijital hizmetlerin yürütülmesi ve blockchain teknolojisinin ön planda olacağı ifade edildi.

Dixon, yatırımın SDF’nin varlık hazinesinden vakfın faaliyetlerine yönelik desteklemek amacında olacağını vurguladı. Mali tablo hakkında net bilgiler paylaşmayan yetkili isim, bu oluşumu “kolay bir karar” olarak dile getirdi. Ayrıca Dixon, fintech alanındaki liderlik hedefinde kararlı olduğunu ve çalışmalara kendisini adadığını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x