Tether, MEV Botu İstismarcısını Kara Listeye Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Tether, MEV Botu İstismarcısını Kara Listeye Aldı

Tether (USDT), MEV botlarını istismar eden Ethereum doğrulayıcısının cüzdan adresini kara listeye aldı.

tether mev botu

Tether (USDT), MEV botlarını istismar eden Ethereum doğrulayıcısının cüzdan adresini kara listeye aldı.

Geçtiğimiz ay yaşanan MEV bot istismarında, bir Ethereum doğrulayıcısının yaklaşık 25 milyon dolarlık istismarın başrolünde olduğu ifade edilmişti. İstismarı gerçekleştiren Ethereum doğrulayıcısı, bir sandviç işlemi gerçekleştirmeye çalışan MEV botlarını terse düşürdü. Bu hamleyle, MEV-boost rölesindeki bir hatadan yararlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son olarak Tether, söz konusu istismarcının cüzdan adresini kara listeye aldığını duyurdu. Tether’in bu yaklaşımı, kripto topluluğundan eleştiri aldı.

Tether, MEV İstismarcısını Engelliyor

MEV istismarcısı, 25 milyon dolarlık kayba yol açtı ve bugüne kadarki en büyük MEV istismarının başrolünde yer aldı. Etherscan, istismara karıştığı konusunda uyarıda bulunarak Ethereum doğrulayıcısının adresini işaretlemişti.

İstismarcıya ait olan kripto cüzdanlarına bir hamle de Tether’den geldi. USDT ihraççısı Tether, MEV istismarcısının kripto cüzdan adresini kara listeye aldı.

Doğrulayıcı cüzdan adresinin kara listeye alınması, sansür yaklaşımı nedeniyle topluluktan bazı tepkiler aldı. Kraken’de yetkili olan Arthur, MEV botlarının tüccarlardan da faydalandığını ve kara listeye alma işleminin “saçmalık” olduğunu söyledi.

Kripto topluluğundan konuyla ilgili yoğun tepkiler geldi. Polygon’un kurucu ortağı Jaynti Kanani, Tether’in eylemini “kötü bir emsal” olarak değerlendirdi. Ayrıca, Fastlane Labs kurucu ortağı Jordan Hagan, “2023’ün en endişe verici DeFi gelişmesi” şeklinde bir yorumda bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x