Yükleniyor...

Tether’in (USDT) Arzı Haziran Ayının Başından Beri Artmadı, İşte Nedeni

Stablecoin Tether (USDT) arzı, Haziran ayının başından beri yatay seyrediyor.

tether usdt arzi

Stablecoin Tether (USDT) arzı, Haziran ayının başından beri yatay seyrediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, The Block’a USDT talebinin, Bitcoin vadeli işlemleri için açık pozisyondaki “önemli bir düşüş” nedeniyle etkilendiğini söyledi.

The Block’s Data Dashboard’a göre, stablecoin Tether (USDT) arzı bu ayın başından beri yatay seyrediyor. 1 Haziran’dan 17 Haziran’a kadar USDT’nin arzı 64.25 milyar dolarda kaldı. USDT’de herhangi bir büyüme olmaması, piyasada şu anda stablecoin’e talep olmadığını ve yeni para akışının olmadığını gösteriyor.

Ekran Resmi 2021 06 19 16.37.20

Tether CTO’su Paolo Ardoino, The Block’a USDT talebinin, son haftalarda Bitcoin vadeli işlemlerindeki açık faizdeki “önemli düşüş” nedeniyle etkilendiğini söyledi. Ayrıca USDT’nin çoğu kripto türev borsasında “baskın stablecoin” olduğunu da ekledi.

Gerçekten de, Mayıs ortasından bu yana bitcoin vadeli işlemlerinin toplam açık faizinde kayda değer bir düşüş oldu. Mayıs ayında 20 milyar doları aşan bir zirveden, açık faiz miktarı 18 Haziran itibariyle yaklaşık 13 milyar dolara düştü. Açık faiz, henüz ödenmemiş olan türev sözleşmelerin değeridir. Artan açık faiz, piyasaya yeni para akması anlamına gelir ve bunun tersi de geçerlidir.

Kripto piyasasının son zamanlardaki düşüş eğilimi, bitcoin vadeli işlem piyasasındaki açık ilgi miktarının düşük olmasının ana nedeni gibi görünüyor. Bitcoin, Nisan ortasındaki 64.000 dolardan ciddi bir düşüş yaşadı. Ardoino, The Block’a, stablecoin’lerin piyasa koşullarına göre ihraç edildiğini ve bu nedenle arzının inip çıktığını söyledi.

Gerçekten de, yukarıdaki ilk grafikten görülebileceği gibi, sadece USDT değil, diğer stablecoin’lerin arzı da Haziran ayında dengeleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x