Yükleniyor...

Ünlü Analistin Son Öngörüsü: Bitcoin Henüz 4.000 Dolara Hazır Değil

17 Şubat'tan bu yana kripto para piyasasının toplam değeri 120 milyar dolardan 135 milyar dolara kadar yükseldi.

Bitcoin Fiyatı 1

17 Şubat’tan bu yana kripto para piyasasının toplam değeri 120 milyar dolardan 135 milyar dolara kadar yükseldi. Haberi hazırladığımız sırada kripto para piyasasının toplam değeri 133,4 milyar dolar seviyelerindeydi.

Şubat ayında EOS ve Litecoin, hem Bitcoin’i hem de ABD dolarını geride bırakan kripto varlıklar son 24 saatte yüzde 1 ila 5 aralığında değer kaybetmiş durumda. Yine de Litecoin, üç haftadan daha kısa bir süre içinde yüzde 51,5 değer artışıyla 33 dolardan 50 dolara yükseldi.

Kısa Vadede 4.000 Doların Geçilmesi Mümkün Değil

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“The Crypto Dog” takma adını kullanan ünlü teknik analist, Bitcoin fiyatının kısa vadede 4.000 doların üzerine çıkamayacağı görüşünde.

Teknik göstergeler 3.000 dolar ile 4.000 dolar arasında hızlı bir hareketin ardından kısa vadede Bitcoin fiyatında küçük bir toparlanma olduğuna işaret ediyor. Analist, Bitcoin fiyatının 3.900 dolar ila 4.000 dolar aralığında önemli ölçüde artmasının beklemenin riskli olabileceği görüşünde.

Potansiyel bir boğa flamasının olduğuna dikkat çeken analist, herhangi bir kırılma durumunda Bitcoin’in 3.800 dolarda ilk büyük desteği bulacağını ve fiyatının 3.720 dolara kadar düşebileceğini söylüyor.

Genel olarak, birçok trader ve teknik analist, kripto para piyasası için orta vadede sona erecek olan acımasız ayı piyasasının devam edeceğini öngörüyorlar. Ancak trader’lar önümüzdeki aylarda yukarı yönlü güçlü bir ralli bekliyorlar ve bu konuda ihtiyatlı konuşmayı tercih ediyorlar. Özellikle 2019’un ikinci çeyreğinin sonuna kadar 14 aylık bir düzeltmenin başlaması kuvvetle muhtemel olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin’in 3.900 dolar ila 4.000 dolar gibi dar bir aralıkta istikrar göstermeye başlaması piyasadaki küçük kripto varlıkların ve token’ların fiyatında artışa neden oldu. ICON, Ontology ve Aelf gibi token’ları ABD Doları karşısında yüzde 5 ila 15 arasında değer artışı gördü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x