Yükleniyor...

Ünlü İsimden Elon Musk’a Yanıt: Bitcoin (BTC) ile Ödeme Almak Akılsızlık!

Bitcoin'den (BTC) nefret eden ve bunu her fırsatta dile getiren ünlü altın yatırımcısı Peter Schiff, dünyanın en zengin insanı girişimci Elon Musk'ın geçtiğimiz gün attığı tweet'ine yanıt vererek Tesla CEO'suna Bitcoin ile ödeme almanın akılsızlık olacağını ifade etti.

bitcoin ile odeme peter schiff elon musk

Bitcoin’den (BTC) nefret eden ve bunu her fırsatta dile getiren ünlü altın yatırımcısı Peter Schiff, dünyanın en zengin insanı girişimci Elon Musk’ın geçtiğimiz gün attığı tweet’ine yanıt vererek Tesla CEO’suna Bitcoin ile ödeme almanın akılsızlık olacağını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Elon Musk ve yazar Ben Mezrich’in Bitcoin ile ödeme alma hakkındaki sohbetlerine Twitter üzerinden yanıt verdi. Euro Pacific Capital’in CEO’su Schiff, her zamanki tavrıyla Bitcoin’i eleştirdi ve BTC ile ödeme almanın neden akıllıca olmadığını açıkladı.

Bitcoin ile Ödeme Almak “Mantıklı Değil”

Cuma günü, çok satan iki kripto para içerikli kitabın yazarı Ben Mezrich, bir daha asla Bitcoin’le ödeme almayı geri çevirmeyeceğini tweetledi. Tesla CEO’su ve dünyanın en zengin adamı Elon Musk da yazarla hemfikir olduğunu açıkladı. Peter Schiff ise bu iki kişinin hatalı olduğunu açıkladı.

Schiff için Bitcoin ile ödeme almak hiç mantıklı değil, çünkü bu başkasının yoluyla hareket etmek anlamına geliyor. Ona göre birisi bu “balon” için yatırım yapmak isterse, bunu kendi zamanına ve durumuna göre yapmalı:

“Bu hiç mantıklı değil. Bitcoin satın almak istiyorsanız, bunu başkalarının değil, kendi zamanlamanıza göre yapın. Bu şekilde, satın almak için iyi bir fiyatı olduğunu düşündüğünüzde Bitcoin satın alabilirsiniz, başka birinin bunun satmak için iyi bir fiyat olduğuna karar verdiğinde değil.”

“Altınla Ödeme Geçerliliğini Koruyacak”

Aynı zamanda altın yatırımcısı olan Bitcoin eleştirmeni, altınla ödemelerin Bitcoin unutulduktan çok sonra da geçerliliğini koruyacağını belirtti:

“İnsanlar yüzyıllardır altınla ödeme kabul ediyor ve Bitcoin unutulduktan çok sonra da altınla ödeme talep edecekler.”

Daha önceki bir tweet’te Schiff, Bitcoin’in altını (veya merkez bankaları ve hükümetlerden bahsedildiği gibi başka bir şeyi) bozmadığını varsaymıştı. Yine de, Bitcoin olmasaydı altının şu an olduğundan biraz daha yüksek olabileceğini kabul etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x