Yükleniyor...

Ünlü Şirket Ele Geçirilen 1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin’in Satışı İçin FBI’ya Yardım Etmek İstiyor

Analiz ve güvenlik şirketi Chainalysis, bu hafta başlarında yaptığı bir açıklamaya göre, devlet kurumları tarafından el konulan kripto varlıkların işlenmesine, depolanması ve izlenmesine yardımcı olmak için " varlık gerçekleştirme programını" başlattığını duyurdu.

fbi tarafindan ele gecirilen bitcoinlerin satisi

Analiz ve güvenlik şirketi Chainalysis, bu hafta başlarında yaptığı bir açıklamaya göre, devlet kurumları tarafından el konulan kripto varlıkların işlenmesine, depolanması ve izlenmesine yardımcı olmak için ” varlık gerçekleştirme programını” başlattığını duyurdu.

Program, ABD yetkilerinin bugüne kadarki en büyük kripto para ele geçirme olayı olan, Silk Road’a ait 1 milyar doların üzerinde Bitcoin’in (BTC) ele geçirilmesinden birkaç gün sonra başlatıldı.

Şirket ABD Hükümetinin Bitcoin Satışına Aracılık Etmek İstiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD’li federaller Bitcoin’i tam olarak çözebilmiş değil. Chainalysis’in araçları ve soruşturma yardım hizmetleri, bu konuda Amerikalı yetkililere kripto paraların izlenmesi konusunda büyük yardımlarda bulunuyor.

Bununla birlikte, bu kadar büyük miktarda Bitcoin’in ele geçirilmesinden sonra birçok sorun da ortaya çıkıyor. Bu varlıkların mülkiyeti başlı başına bir sorunken, saklanması ve nihayetinde açık piyasada satılması da göründüğü kadar kolay değil. Chainalysis’de tam olarak bu noktada devreye girmek istiyor.

Firma, yasa dışı gelirlerin geri kazanılması da dahil olmak üzere, kripto para birimleri kullanılarak gerçekleştiren yasa dışı faaliyetlerin önüne geçmek için yardımda bulunmak istiyor.

Chainalysis’in baş gelir sorumlusu Jason Bonds yaptığı açıklamada, kripto para piyasasının olgunlaşması aşamasında iyi ve kötü aktörlerin de artacağını belirtiyor.

“Hükümet ile gerçekleştirdiğimiz ortaklıklar, kötü aktörlerin kökünü kazımakta daha başarılı hale geldikçe, bir sonraki adımımız varlık kurtarma olacaktır.”

Dünyanın dört bir yanındaki kamu ve özel sektör müşterileri için el konulan varlıkları yönetmek ve ele geçirilen fonların nasıl satılacağını belirlemek için ortaklarını bekleyen Chainalysis, kripto paralara güven konusunda aktif olarak rol oynama niyetinde.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x