Yükleniyor...

Ünlü Yazar Robert Kiyosaki: “Bitcoin Dibe Vurabilir”

Piyasa değeri bakımından lider konumda bulunan Bitcoin (BTC), bugün tekrardan yükseliş yaşayarak, 11.000 dolar seviyesinin üzerine yükseldi ve bu da günde yaklaşık %3.11 kazanç elde ettiği anlamına geliyor

otomatik taslak 15

Piyasa değeri bakımından lider konumda bulunan Bitcoin (BTC), bugün tekrardan yükseliş yaşayarak, 11.000 dolar seviyesinin üzerine yükseldi ve bu da günde yaklaşık %3.11 kazanç elde ettiği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte, ülkemizde de oldukça popüler olan ve birçok girişimcinin hayatına yön veren kitap, “Zengin Baba Yoksul Baba’nın” yazarı Robert Kiyosaki, işe yarayacak bir koronavirüs aşısının bulunması ile birlikte, Bitcoin’in dibe vurabileceğini belirtti. Bu nedenle, yatırımcıların ileride yaşanabilecek derin bir düzeltmeye karşı hazırlıklı olmaları konusunda uyardı.

İşe Yarar Bir Aşı Gelirse Bitcoin Neden Çökebilir?

Robert Kiyosaki, bir koronavirüs aşısının Bitcoin gibi güvenli liman olarak kabul edilecek varlıklar üzerindeki potansiyel etkisini değerlendirmek için Salı günü Twitter üzerinden bir paylaşım yaptı.

Kiyosaki’ye göre Covid-19 aşısı başarıyla geliştirilirse, Bitcoin, altın ve gümüş çöküşe uğrayacak. Ancak yaşanabilecek olası bir düzeltmenin, bu varlıklardan daha fazlasına yatırım yapmak için güzel bir fırsat olacağını belirtiyor.

Ünlü işadamı ayrıca artan ulusal borç için ABD hükümetini suçladı. ABD, şaşırtıcı bir şekilde 28 trilyon dolara yükselen bir borç yüküne girdi. Kiyosaki için asıl sorun Covid-19 krizi değil bu durum. Kiyosaki yine de uzun vadeli olarak en iyi yatırımların altın, bitcoin ve gümüş olduğunu belirtti.

Robert Kiyosaki’yi Neden Görmezden Gelmemeliyiz?

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Bitcoin’i takipçilerine yayması ile de tanınıyor. Geçtiğimiz ay, yakın zamanda yaşanabilecek olan bankacılık krizine karşı, büyük bir koruma yöntemi olacağından dolayı, yatırımcılara kripto para almalarını tavsiye etti. Hatta milyarder yatırımcı Warren Buffett’da benzer şekilde banka hisselerinin önemli bir kısmını elden çıkardığını belirtti.

Örneğin Bitcoin boğası Max Keizer, kısa bir süre önc, küresel ekonomi altüst olurken doların devalüasyonundan bahsetti. Dolar ve ABD hisse senetlerinden vazgeçen Warren Buffett’a da atıfta bulundu. Yıllarca altına yatırım yapmayan ünlü yatırımcının altına yatırım yapmasının, yatırımcıların görmezden gelmemesi gereken önemli bir kırmızı bayrak olduğu açıklamasında bulundu.

Warren Buffett, büyük bir nakit pozisyonuna sahip ve yakın zamanda altın stoğuna geçi. On yıllar boyunca yapmaya alışık olmadığı farklı bir yatırım türünü seçen ünlü milyarder, kendisini takip eden yatırımcılara da önemli bir tüyo vermiş oldu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x