Yükleniyor...

XRP Topluluğu, Ripple ve Kripto Para Birimi İçin İmza Kampanyası Başlattı!

XRP topluluğu, XRP'nin resmi olarak para birimi kabul edilmesini talep eden bir imza kampanyası başlattı.

xrp ripple imza kampanyasi sec

XRP topluluğu, XRP’nin resmi olarak para birimi kabul edilmesini talep eden bir imza kampanyası başlattı. Kampanya dilekçesi doğrudan ABD federal hükümetine bir çağrı niteliğinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

29 Aralık 2020’de petitions.whitehouse.gov sitesinde yeni bir dilekçe yayınlandı. Dilekçe ABD Federal Hükümetine hitap ediyor ve XRP’nin bir para birimi olarak kabul edilmesini istiyor. Belge, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı, yerel kripto parası XRP’nin yedi yıl boyunca kurumsal ve perakende yatırımcılara satılarak tescil edilmemiş bir menkul kıymet olduğunu iddia eden yasal işlemden bahsediyor.

SEC tarafından başlatılan dava, XRP piyasasını olumsuz etkiledi ve XRP piyasa kapitalizasyon değerini birkaç gün içinde 40 milyar dolardan 10,3 milyar dolara düşürdü. Bu aynı zamanda XRP’nin ilk üçteki sırasını kaybetmesine neden oldu ve Tether’in USDT stablecoin’inin öne geçmesiyle XRP’yi dördüncü konuma itti.

Coinbase, Bittrex ve Binance US gibi borsa devleri de dahil olmak üzere çok sayıda kripto para borsası, uyumluluğu korumak için XRP’yi platformlarından kaldırmaya başladı. Belgeye göre, FinCEN XRP’nin bir para birimi olduğunu zaten belirlemişken, tüm bunlar sıradan Amerikalı yatırımcıların finansal kayıplara maruz kalmasına neden oluyor ve bunların SEC’den kaynaklandığını söylüyor.

Ekran Resmi 2020 01 02 15.03.44

Şu ana kadar belge 9 bin 276 imza topladı. 28 Ocak’a kadar, Beyaz Saray’dan yanıt alabilmek için toplam 100.000 kişinin imzalaması gerekiyor. Dilekçede, şu ifadeler yer aldı:

“Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ABD Menkul Kıymetlerindeki yatırımcıları korumakla görevlidir. Bununla birlikte, FinCEN tarafından zaten bir para birimi olarak kabul edilen kripto para birimi XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia eden anlamsız bir dava açıldı. Bu eylem nedeniyle milyarlarca dolar değer, hızla art arda piyasadan siliniyor ve en önemlisi, yüzbinlerce sıradan Amerikalı – SEC’in korumakla görevli olduğu Amerikalılar – telafi edilemez zarara maruz kalıyor. SEC şikayeti, XRP sahiplerine zarar veriyor ve bunun derhal sona ermesi gerekiyor.”


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Mehmet Demirci
Mehmet Demirci
2 yıl önce

Yahu linki versenize imzalayalım

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x