Yükleniyor...

Ünlü Yatırım Uzmanına Göre Bitcoin 1.000.000 Dolara Ulaşabilir

Real Vision CEO'su ve eski Goldman Sachs yöneticisi makro yatırım uzmanı Raoul Pal, portföyünün yarısından fazlasını neden Bitcoin'e kaydırdığını açıkladı.

yatirim uzmani btc 1 milyon dolar

Real Vision CEO’su ve eski Goldman Sachs yöneticisi makro yatırım uzmanı Raoul Pal, portföyünün yarısından fazlasını neden Bitcoin‘e kaydırdığını açıkladı.

The Breakdown podcast sunucusu Nathaniel Whittemore ile yeni bir röportajda Pal, Bitcoin’in şu anda yüksek volatilite seviyelerine rağmen dünyadaki en büyük rezerv varlık olduğuna inandığını söylüyor.

“Şimdi kesin olarak Bitcoin’in dünyanın en büyük rezerv varlığı olduğu fikrindeyim. Evet, şu anda bunun için çok fazla oynaklığımız var ama bunu suçlayamam. Bir sürü şey için işe yaramıyor veya işe yarayabilir ama muhtemelen yeterince iyi değil ve belki de rolü bu değil. Ama her şeyin temel taşı olabilir mı? İşte bunda çok iyi bir şansı var.”

Pal, değer deposu varlıkları söz konusu olduğunda, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile bir görüşmenin Bitcoin’in altından neden üstün olduğu konusunda gözlerini açtığını söyledi:

“Altın arzına bakarsanız, bu yılda %2’dir, yani altının yıllık %2 oranında devalüe edilmesine neden olurlar, çünkü talep arzı dengelemiyor… Ve bunun temelde enflasyon oranı olduğunu düşünür ve birleştirirseniz, aslında satın alma gücünü kaybedersiniz. Büyüme değişim oranları açısından her şeye karşı ilk dört merkez bankası bilançosuna baktım. Altın iyi iş çıkardı. Bilançonun %50 altında performans gösterdi. Dünyada G4 bilançosundan daha iyi performans gösteren tek varlık Bitcoin’dir. Tek olan bu.”

Yeni Bir Boğa Koşusunun İlk Aşamaları

Pal, Bitcoin’in yeni bir boğa koşusunun ilk aşamalarında olduğuna inandığını ve nihayetinde bir BTC’nin fiyatının 1.000.000 dolara ulaşabileceğini düşündüğünü söylüyor. Bitcoin’in oynaklığının, piyasa değeri büyüdükçe ve kurumlar bu alana girmek için yasal olarak uyumlu yollar buldukça sonunda azalacağını söylüyor:

“Bitcoin benzersizdi. Bir şok dalgası olarak başladı. Bireylerden geldi. Bu tarafa başka hiçbir şey gelmedi. Ve şimdi kurumlar olarak girmemiz gerekiyor. Kurumlar fiyatı izleyecekler, ancak bu kendileri için uygun bir varlık olmadığı sürece -yani saklayabiliyorlar, değerlendirebiliyorlar, hesaplarına koyabiliyorlar- hiçbir şey yapmayacaklar.”

Gerçek piyasa değerine vurgu yapan yatırımcı, şu ifadeleri kullandı:

Ancak onları harekete geçirecek olan şey, performans değil, varlığın kendisinin gerçek piyasa değeridir. Unutmayın, bunu hedge fon endüstrisinde gördük. Bitcoin bir roket gemisinden kruvazörlüğe dönüşecek. Ve olması gerekiyor. Ama henüz değil. Bunu daha yüksek bir fiyattayken yapmak istiyoruz.”

Pal, Bitcoin’deki düşüncelerinin nasıl değişebileceği sorulduğu zaman tek şey olarak gelişmekte olan pazarların yükselişine işaret etti:

“Dolar düşerse, gelişmekte olan piyasalar olabilir. Üç yıllık bir zaman ufkunda Bitcoin sermayem için rekabet edebilecek olarak görebildiğim tek şey bu.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x