Anasayfa Bitcoin Haberleri Yeni Veriler Ortalığı Karıştıracak: Bitcoin (BTC) Fiyatı Yakında 280.000 Doları Aşabilir!

Yeni Veriler Ortalığı Karıştıracak: Bitcoin (BTC) Fiyatı Yakında 280.000 Doları Aşabilir!

ABONE OL:google-news

Dünyanın önde gelen dijital varlık platformu şirketi Bitcoin IRA, Bitcoin’in (BTC) üçüncü yarılanmadan sonra üstel bir fiyat artışı yaşayacağını gösteren yeni veriler yayınladı.

Bitcoin (BTC) Yarılanması Enflasyon Oranını Düşürdü

IRA, Bitcoin blok ödüllerini 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşüren 11 Mayıs’taki üçüncü yarılanmanın ardından, BTC’nin arzının azaldığını ve talebin arttığını öngörüyor ve bu durumun lider kripto para biriminin fiyatının önemli ölçüde artmasına neden olacağını düşünüyor. Yarılanma etkinliği, kripto para biriminin enflasyon oranını etkin bir şekilde %1,8’e düşürdü; bu FED ve diğer merkez bankalarının enflasyon hedefi olan %2’den daha düşük bir orandır.

Bitcoin IRA CEO’su Chris Kline, Nisan ve Mayıs aylarında rekor işlem hacme ulaştıklarını söyleyerek, Bitcoin’e olan talebin arttığını şu sözlerle ifade etti:

geleneksel borsaya karşı emeklilik alternatifleri arayan yatırımcılar arttıkça ve kripto para birimi farkındalığı artmaya devam ettikçe, Bitcoin için umut verici bir trend başlayacak.

Şirket, Bitcoin’in büyük boğa piyasalarını tetikleyen son iki yarılanmadan sonra yaptığı gibi, varlığın önemli kazanımlarla yükseliş eğilimi göstermesini bekliyor. Bitcoin fiyatı, Kasım 2012’de gerçekleşen ilk yarılanma sonrası %8.189 atarken, 2016 yılının Temmuz ayındaki ikinci yarılanma etkinliğinden sonra ise %2.237 arttı. IRA’ya göre, tarihsel eğilimin devam etmesi durumunda Bitcoin’in değeri altı haneli rakamlara çıkacak. Şirket bu konuda oldukça çarpıcı açıklamada bulundu:

Üçüncü yarılanma Mayıs 2020’nin başlarında gerçekleşti, Bitcoin fiyatı yakında 280.000 doları aşabilir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakDailyhodl
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Bizi Takip Edin

918BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,465TakipçilerTakip Et
585AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar