Yükleniyor...

ABD Adalet Bakanlığı, Voyager Anlaşmasına İtiraz Etti

İflas mahkemesinin, Voyager Digital'in Binance'e satışına onay vermesine ABD Adalet Bakanlığı'ndan itiraz geldi.

DoJ voyager

İflas mahkemesinin, Voyager Digital‘in Binance’e satışına onay vermesine ABD Adalet Bakanlığı’ndan itiraz geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz gün, kripto para piyasası için kıyamet tabiriyle yaklaşılabilecek bir hareketlilik yaşandı. KuCoin’e dava açılması, borsa hisselerinin düşmesi ve çeşitli baskılar piyasayı düşüş yönlü hareketlendirdi. Ayrıca dün, Voyager Digital‘in Binance‘e satılmasına onay veren iflas mahkemesine, ABD Adalet Bakanlığı‘ndan müdahale geldi. Bu haberi Binance CEO‘su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden bir kullanıcı vasıtasıyla öğrendi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Voyager Haberini Twitter’dan Öğrendi

ABD Adalet Bakanlığı (DoJ), Voyager Digital‘in varlıklarının Binance‘e satılmasına itiraz etti. ABD’nin kripto işleyişine direk müdahalesi, Voyager’ın token’ı olan VGX‘in güçlü bir düşüş yaşamasına yol açtı. Bu düşüş, genel kripto para piyasasını da olumsuz anlamda etkiledi.

ABD Adalet Bakanlığı‘nın Voyager özelinden Binance’e yaptığı bu hamleyi, Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Twitter üzerinden öğrendi. Twitter’da dün yaşanan olaylara değinen CZ, dört saatlik bir uykuyla gündemdeki haberleri değerlendirdiğini belirtti.

Twitter paylaşımında CZ, beş farklı haber başlığını yazarak, Bitcoin’in yine de blok üretmeye devam ettiğinin altını çizdi. CZ’nin bu paylaşımının altına “DJ Crypto” isimli bir kullanıcı, ABD Adalet Bakanlığı’nın Voyager hamlesini sordu. Gelen bu soruya CZ’nin yanıtı tüm twitter kullanıcılarını şok etti. Soruya cevap veren CZ, “Dürüst olmak gerekirse henüz görmedim. Şimdi bakacağım.” dedi.

cz cevap verdi

Kripto kredi platformunun satışına engel olmaya çalışan ABD Adalet Bakanlığı’ndan iflas mahkemesi yargıcı Michael Wiles etkilenmedi. Wiles, işlerin sonsuza kadar bekletilemeyeceğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x