Gary Gensler'dan yapay zekâ uyarısı • Coinkolik
Yükleniyor...

Gary Gensler’dan yapay zekâ uyarısı

SEC başkanı Gary Gensler, yapay zekanın finansal istikrara dair risklerini değerlendirdi.

gary gensler

SEC başkanı Gary Gensler, yapay zekanın finansal istikrara dair risklerini değerlendirdi.

SEC başkanı Gary Gensler açıklamalarında, yapay zekaya değindi. SEC başkanı, yapay zekanın finansal istikrarı kötü etkileyebileceğine dair yorumlarda bulundu.

Gary Gensler, yapay zekanın finansal riskleri üzerinde konuştu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, yapay zekanın finansal istikrar risklerine neden olabileceği konusunda uyarıda bulundu. Gensler, yapay zekanın çoğalmasının, hükümetlerin küresel finansal istikrarı korumak için düzenlemeleri gözden geçirmelerini gerektirebileceğini belirtiyor.

Gensler, yapay zekanın finansal kırılganlığı artırabileceğini ifade ederek, benzer kararlar alan bireysel aktörlerin sürü davranışı sergileyebileceğini söylüyor. Ayrıca mevcut model risk yönetimi kılavuzunun bu yeni veri analitiği dalgası öncesinde yazıldığı için güncellenmesi gerektiğini vurguluyor.

gary gensler

Yapay zekanın finans sektörü üzerindeki etkisini sık sık tartışan Gensler, şirketlerin yapay zeka kullanımlarının menkul kıymet kurallarını nasıl içerebileceğinin farkında olmaları gerektiğini belirtiyor. Finansal dolandırıcılık, kurumsal getirilerin sulanması veya yatırımcıları belirli ürünlere yönlendirmek gibi amaçlarla kullanılması durumunda SEC’in dikkatli olacağını ifade ediyor.

Gensler, yapay zekanın finansal dünyada dönüştürücü bir teknoloji olduğunu ve düzenleyicilerin bu gelişmelere karşı mücadele etmek zorunda olduğunu vurguluyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x