Heyecan Ve Hayal Kırıklığı: Yeniden 10 Bin Dolar Seviyesinin Altına Düşen Bitcoin İçin Uzmanlar Neler Dedi? • Coinkolik
Yükleniyor...

Heyecan Ve Hayal Kırıklığı: Yeniden 10 Bin Dolar Seviyesinin Altına Düşen Bitcoin İçin Uzmanlar Neler Dedi?

Dünyada yaşanan son gelişmeler insanlığı günbegün şaşırtmaya devam etse de; 1 Haziran'ı 2 Haziran'a bağlayan gece, kripto para topluluğu için ayrı bir öneme sahipti.

bitcoin 100 k

Dünyada yaşanan son gelişmeler insanlığı günbegün şaşırtmaya devam etse de; 1 Haziran’ı 2 Haziran’a bağlayan gece, kripto para topluluğu için ayrı bir öneme sahipti.

Bilindiği üzere Bitcoin uzun süredir 10 bin dolar’lık kritik direnç seviyesini kırmaya çalışıyordu. Dün gece varlığın uzun süredir kıramadığı bu direnci kırmasıyla, varlık 10 bin dolar seviyesini yeniden aştı. Tabi bu da volatil varlığın meraklı bekleyişini beraberinde getirdi. Yine de FOMO’ya (Fear of Missing Out: Fırsat Kaçırma Duygusu) kapılan birçok yatırımcı, Bitcoin’i 10 bin dolar seviyesinden aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ancak birçok kripto analistinin beklediği oldu ve varlık 10 bin dolar seviyesinde tutunamadı. Bu haberin yazımı itibariyle lider dijital kripto para birimi, 9.554 dolar seviyesinde işlem görmektedir.

Dün gece kimi analistler varlığın sürükleyici gidişatını anbean takip ederken, kimileri ise telefonundaki bildirim sayısına bakarak neler olduğunu anlamaya çalıştı. Kripto paralara olan ilgisiyle Avrupa’da ilk sırada yer alan Türk kripto para topluluğu da, bu yaşananları es geçmedi. Birçok kripto para analisti ihtiyatlı davranarak, bu seviyede çok dikkatli olunmasına dair uyarılarda bulundu.

“Altcoin’lere Dokunursanız Eliniz Yanabilir!”

Türk kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden Crypto Kemal (@CryptoKemal), Bitcoin’in 10 bin doların üstüne çıkmasını Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ırkçı eylem sonucu oluşan kaosun sonucu olarak belirtmişti. Ancak Bitcoin fiyatının tekrar 10 bin doların altına düşmesi ile yerli analist, şaşkınlığını gizleyemedi.

Crypto Kemal ayrıca sıcağı sıcağına altcoin analizi soranlara da dert yandı. Ortalığın şu an karışık olduğunu belirten kripto para analisti, şunları belirtti:

“Para kazanmak istiyorsanız günün %95’i izlemek, %5’i işlem açmakla geçmeli…”

“Adamın Aklını Alırlar!”

Yine sektörün nabzını tutan bir başka önde gelen analist Selcoin (@Selcoin) ise, Bitcoin’in 10 bin doları gördüğü esnada tweet atarak; çok volatil bir dönem olacağını dolayısıyla yeni alıcıların yüklü girişler yapmamaları gerektiğini belirtmişti.

Bitcoin fiyatının tekrar dramatik bir şekilde 10 bin doların altına düşmesiyle, önde gelen analist bir bakıma ‘ben demiştim’ dedi.

“Satoshi Yine Öldü”

Türk kripto para topluluğunun başka bir önemli ismi Rookie (@altcoinrookie) de, durumun vehametini attığı tweet ile bildirdi. Analist, açgözlülük oranının dün gece %94’lerde olduğunu belirtirken, şu anda ise %64’e indiğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x