Yükleniyor...

Mastercard ile Binance’in ortaklığı sona eriyor

Mastercard ile Binance'in ortaklığının sona ereceği açıklandı.

visa mastercard

Mastercard ile Binance‘in ortaklığının sona ereceği açıklandı.

Ödeme devi Mastercard ile kripto para borsası Binance, ortaklıklarının sonlanacağını aktardılar. İki şirket konuya dair açıklamalarda bulundu.

Binance ile Mastercard, ortaklığı sonlandırıyor

Mastercard ve kripto borsası Binance’in ortaklığı sona eriyor. Mastercard, bir sözcü aracılığıyla yaptığı açıklamada, Mastercard ve Binance’in Arjantin, Brezilya, Kolombiya ve Bahreyn’de yürüttüğü dört kripto kart programını 22 Eylül tarihine kadar sonlandıracağını belirtti. Binance kartları, kullanıcıların Binance’deki kripto varlıklarıyla finanse edilen geleneksel para birimleriyle ödeme yapmalarını sağlıyordu.

Mastercard’ın web sitesi, Gemini gibi diğer kripto borsalarıyla da ortaklıklarını listeleyerek kripto para sektörüne olan ilgisini gösteriyor. Ancak bu kararın diğer kripto kart programlarını etkilemeyeceği ifade edildi.

Binance kripto

Binance, ABD düzenleyicileri tarafından ciddi zorluklarla karşılaşmaktadır. Haziran ayında ABD’de Binance’e ve CEO Changpeng Zhao’ya yönelik “aldatıcı işletme” suçlamalarıyla dava açıldı. Binance, bu suçlamaları “şiddetle” reddedeceğini açıkladı.

Mastercard’ın kripto ve blockchain başkanı Raj Dhamodharan, Nisan ayında yaptığı bir açıklamada, şirketin kripto şirketleriyle daha fazla işbirliği yapmayı araştırdığını belirtmişti. Binance hakkında özel bir yorum yapmaktan kaçınarak, tüm kart programlarının sürekli olarak incelendiğini ve takip edildiğini ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x