Yükleniyor...

PEPE ve SHIB güne damga vurdu!

Popüler memecoin projeleri Shiba Inu (SHIB) ve Pepe (PEPE), gerçekleştirdikleri yükselişler ile güne damga vurdu.

SHIB PEPE

Popüler memecoin projeleri Shiba Inu (SHIB) ve Pepe (PEPE), gerçekleştirdikleri yükselişler ile güne damga vurdu.

Kripto para piyasası bugün güne sakin başladı. Birçok altcoin’de yükselişler yaşansa da bunlar ufak çaplı oldu. Ancak içlerinden iki tanesi dikkat çekti. PEPE ve SHIB, yaşadıkları yükseliş ile günün en çok yükselenleri arasına girdi.

Popüler iki memecoin, paralel bir şekilde yükseliş yaşadı. Coinglass verileri, SHIB tarafında 101 milyon dolara ulaşan vadeli işlemler ile ilgi artışını işaret etmişti. Bu durum, SHIB yükselişine de zemin hazırladı. SHIB yükselişinden geri kalmayan PEPE, yüzde 5‘ten fazla yukarı yönlü hareket gerçekleştirdi.

PEPE ve SHIB grafik analizi

SHIB, vadeli işlemlerde gördüğü ilgiyle 5 Şubat’tan bu yana en yüksek para girişine tanıklık etti. Long pozisyonların artış göstermesi ve alım iştahı, SHIB’in gün içerisinde yüzde 10‘a yakın bir yükseliş yaşamasını sağladı. Ayrıca SHIB, 6,4 milyar dolarlık piyasa değeriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. SHIB, haziran ortasından bu yana ortalama yüzde 60’lık bir yükseliş yaşadı. Boğa koşusu sergileyen proje, memecoin furyası için acaba dedirtti. Ancak piyasada henüz geçtiğimiz aylardaki gibi bir memecoin furyası yaşanmıyor.

Shiba Inu (SHIB)

SHIB grafiğine bakıldığında, 0.000011 dolar seviyesi önemli bir direnç noktası olarak görülüyor. SHIB’in bu noktayı kırıp geçmesi halinde, sonraki hedefi 0.00001185 dolar seviyesi olacak. Bu seviye, nisan ayı seviyesi olarak biliniyor. SHIB tarafında satış baskısının artması ve sonrasında gelen düzeltmede ise 0.00001049 dolar seviyesi destek görevi niteliği taşıyor. Bu desteğin kırılması, SHIB için 0.00000947 dolar çanlarını çalmaya başlayabilir.

Durum PEPE tarafında da benzerlik taşıyor. Memecoin’lerin yükselişte ve düşüşte paralel hareketlilik sergilediği olası bir netice. SHIB’in yükseliş yaşaması PEPE’ye yönelen ilgiyi artırabilir. Ancak tam tersi bir düşüşte PEPE tarafında da baskı ortaya çıkabilir.

Pepe (PEPE)

PEPE’nin önünde bulunan zayıf direnç noktası olarak 0.00000136 dolar seviyesi karşımıza çıkıyor. Bu noktanın kırılmasıyla birlikte PEPE, yukarı yönlü hareketini güçlendirebilir. Diğer bir direnç noktasında, 0.00000152 dolar seviyesi kritik öneme sahip durumda. Güçlü bir direnç noktası olan bu seviye de geçilirse, 0.00000169 dolar ile burun buruna gelinebilir. Diğer taraftan düşüş senaryolarına bakıldığında, PEPE’nin 0.00000123 dolar seviyesindeki destek noktası kritik bir önem taşıyor. Bu desteğin kırılması geri çekilmeyi hızlandırabilir ve PEPE 0.00000105 doları test edebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x